ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італія має намір заборонити вирощене в лабораторії м'ясо і борошно з комах (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні. (Piero Cruciatti/AFP via Getty Images)

В Італії синтетичні харчові продукти в майбутньому будуть заборонені. Порушення закону передбачає штраф до 60 000 євро.

Італія нещодавно рішуче виступила проти борошна з комах, а тепер оголошує війну лабораторним продуктам. Міністр сільського господарства Франческо Лоллобріджида представив законопроєкт, що забороняє виробництво та продаж синтетичних харчових продуктів. Закон передбачає заборону на виробництво, продаж, експорт та імпорт харчових продуктів, отриманих із клітинних культур, оголосив уряд у Римі.

Порушення каратимуться штрафами в розмірі від 10 000 до 60 000 євро та конфіскацією товару. Вважається, що синтетичні харчові продукти мають великий потенціал для створення продуктів, які за виглядом і смаком нагадують м'ясо.

Етторе Прандіні, президент асоціації фермерів Coldiretti, підтримав законопроєкт уряду прем'єр-міністра Джорджії Мелоні.

«Після м'яса експерименти було поширено на рибу і молоко, що ставить під загрозу натуральність продуктів, які становлять основну частину нашого раціону», — сказав Прандіні.

Нещодавно його асоціація запустила петицію про заборону синтетичних харчових продуктів, яка за короткий час зібрала понад півмільйона підписів.

«Брехня про їжу з пробірки підтверджує стратегію транснаціональних корпорацій, які намагаються змінити природні звички харчування, що ґрунтуються на якості та традиціях, за допомогою хитромудрих маркетингових заходів», — критикує Прандіні. «Правда полягає в тому, що це не м'ясо, а синтетично вироблений продукт, який не захищає навколишнє середовище, оскільки потребує більше води, ніж традиційне тваринництво».