ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США: 25 мільйонів доларів за інформацію про причетних до незаконного обігу фентанілу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будівля міністерства фінансів у Вашингтоні, 19 січня 2023 року. (Saul Loeb/AFP via Getty Images)

14 квітня Міністерство фінансів США оголосило про введення санкцій проти двох пов'язаних із Китаєм організацій за ймовірне "постачання хімічних речовин-прекурсорів наркокартелям у Мексиці для виробництва нелегального фентанілу, призначеного для американських ринків".

Компанії Wuhan Shuokang Biological Technology Co., Ltd. (WSBT) і Suzhou Xiaoli Pharmatech Co., Ltd. (SXPC) зазнали санкцій "за участь або спробу участі в діяльності або угодах, які сприяли або являли собою значний ризик матеріального сприяння міжнародному розповсюдженню заборонених наркотиків або засобів їхнього виробництва", — ідеться в повідомленні відомства.

Китай є великим постачальником фентанілу.

"Щорічно незаконний фентаніл стає причиною смерті десятків тисяч американців", — ідеться в заяві заступника міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Брайана Нельсона. "Скарбниця в рамках загальнодержавних зусиль із реагування на цю кризу продовжуватиме активно застосовувати наші інструменти для запобігання передачі хімічних речовин-прекурсорів та обладнання, необхідного для виробництва цього препарату".

У 2022 фінансовому році у США було вилучено майже 6800 кг фентанілу, а у 2023-му — понад 4990 кг, згідно з даними Митної та прикордонної служби. У США фінансовий рік починається 1 жовтня й закінчується 30 вересня.

У рамках Програми винагороди за боротьбу з наркотиками Державний департамент запропонував загалом 25 мільйонів доларів США за інформацію, яка призведе до арешту або засудження 27 осіб, імовірно причетних до незаконного обігу фентанілу.

"Уряд КНР (Китайської Народної Республіки) має зупинити неконтрольований потік хімічних речовин-прекурсорів фентанілу, що надходять із Китаю", — заявив генеральний прокурор Меррік Гарланд під час пресконференції, на якій було озвучено звинувачення.

За матеріалами The Epoch Times USA