ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський фаєрвол пропустив інформацію про жертв переслідування з боку КПК

Велика Епоха
Практикувальники Фалунь Дафа несуть фотографії жертв переслідування в Китаї під час ходи центром Варшави, Польща, 9 вересня 2022 року. (Mihut Savu/The Epoch Times)

У березні інформація про 25 смертей і 116 неправомірних вироків послідовників Фалуньгун просочилася через китайський інтернет-фаєрвол і потрапила в американську організацію Minghui.

За повідомленнями першоджерела, до списку загиблих входять жертви у віці від 51 до 77 років із понад 11 провінцій Китаю. Деякі зі смертей сталися зовсім недавно, а деякі — майже десять років тому. Це вказує на складність передачі інформації з Китаю.

Список несправедливих вироків охоплює 19 провінцій і містить кілька літніх людей, найстаршому з яких 83 роки.

Фалуньгун (Фалунь Дафа) охоплює медитативні вправи і вчення, засноване на принципах правдивості, співчуття і терпимості. Після того, як у 1990-х роках кількість послідовників сягнула 70-100 мільйонів осіб, Комуністична партія Китаю (КПК), побоюючись популярності Фалуньгун, почала жорстоку кампанію з його придушення в липні 1999 року.

Інформація про переслідування мільйонів китайців вважається суворо охоронюваною державною таємницею. Однак витоки, про які повідомляють такі організації, як Minghui та розташований у США Інформаційний центр Фалунь Дафа, продовжують підтверджувати систематичну кампанію викрадень, тортур і смертей.

На сьогодні Minghui задокументувала смерть близько 5000 практикувальників Фалуньгун. Вважається, що реальна кількість загиблих обчислюється сотнями тисяч.

Вчена і правозахисниця Марія Чун, можливо, була першою, хто назвав кампанію КПК з викорінення Фалуньгун "холодним геноцидом". Її робота у співавторстві з Торстеном Треєм, Девідом Мейтасом і Річардом Аном під назвою "Холодний геноцид: Фалуньгун у Китаї" була опублікована в міжнародному журналі "Genocide Studies and Prevention" у 2018 році. Вона залишається однією з найбільш цитованих робіт на цю тему.

Кампанія винищення настільки підступна, що громадськість знає про її масштаби тільки завдяки невеликим порціям інформації, які за останні два десятиліття вирвалися за межі фаєрвола КПК.

Чун, помічниця декана із соціальної роботи Університету Манітоби, виступила на Всесвітньому саміті із запобігання насильницькому вирізанню органів у вересні 2022 року. Назвавши переслідування Фалуньгун у Китаї "геноцидом на виснаження", вона сказала, що це "повільний процес знищення, який відображає феномен замаскованого масового вбивства".

Трей, виконавчий директор організації "Лікарі проти насильницького вирізання органів", що базується у США, зазначив, що через повільний і безперервний характер переслідувань, вони викликають менше обурення, ніж трагедія на площі Тяньаньмень, "попри те, що повільний, але безперервний геноцид проти послідовників Фалуньгун упродовж 23 років призвів до значно більшої кількості смертей, ніж різанина 4 червня 1989 року".

За матеріалами The Epoch Times USA