ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Johnson & Johnson заплатить 8,9 млрд доларів за врегулювання претензій щодо раку через тальк (ВІДЕО)

Велика Епоха
Баночки з дитячою присипкою Johnson & Johnson. (Lucas Jackson/Reuters)

Американська компанія Johnson & Johnson (J&J) у вівторок заявила, що заплатить 8,9 млрд доларів протягом наступних 25 років, щоб врегулювати звинувачення в тому, що дитяча присипка компанії та інші продукти з тальку викликають рак.

Вирішити суперечки планується шляхом реорганізації в рамках процедури банкрутства дочірньої LTL Management LLC. Раніше J&J була готова заплатити $2 млрд для врегулювання претензій.

У разі схвалення нова мирова угода стане найдорожчою у сфері врегулювання претензій до якості продукції в рамках процедур банкрутства, зазначає Financial Times з посиланням на зайнятих у справі юристів.

Цього року компанія припинила продажі своєї дитячої присипки на основі тальку по всьому світу після того, як зіткнулася з тисячами судових позовів від клієнтів, які стверджують, що її продукти з тальку спричиняють рак через забруднення канцерогенним азбестом.

Згідно з річним звітом, у період з 2020 по 2021 рік компанія виплатила 7,4 мільярда доларів судових витрат. Компанія заявила, що в ті роки судові розгляди з приводу тальку були основним джерелом судових витрат.