ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У російських чиновників конфіскують паспорти, щоб вони не втекли за кордон (ВІДЕО)

Велика Епоха
Головні офіси Федеральної служби безпеки (ФСБ) колишнього КДБ, Москва, Луб'янська площа (MAXIM MARMUR / AFP / Getty Images)

Російські спецслужби вилучають паспорти у високопосадовців та директорів державних компаній.

За даними Financial Times, Росія стурбована дезертирством людей, які виступають проти вторгнення в Україну.

Кремль і його ФСБ побоюються, що люди можуть виїхати, бо незадоволені та відчувають, що санкції, накладені на Росію, псують їхній розкішний спосіб життя, йдеться в повідомленні.

Джерела повідомили виданню, що співробітники служби безпеки попросили деяких представників еліти країни здати свої проїзні документи, застосовуючи правила радянських часів, які до недавнього часу рідко застосовувалися.

Financial Times не назвала джерел, зазначивши лише, що вони знайомі з ситуацією і що їх було кілька.

Одне з них повідомило, що керівникам державної компанії було заборонено виїжджати за межі Москви без дозволу на відстань понад дві години їзди від неї.

Дмитро Пєсков, прессекретар президента Росії Володимира Путіна, підтвердив FT, що правила пересування були посилені після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Він сказав, що люди, які працюють у "чутливих" сферах, мають обмежену можливість виїжджати за кордон. Пєсков також сказав, що "з початку спеціальної військової операції цьому питанню приділяється більше уваги", використовуючи евфемізм, який Росія використовує для позначення своєї війни в Україні.

Він не відповів чітко, чи були вилучені паспорти.

Повідомлення з'явилося після того, як у березні Міністерство оборони Великої Британії надало оновлену інформацію про те, що деякі чиновники були змушені віддати свої паспорти російській службі безпеки.

Вони також заявили, що це був крок, "ймовірно, спрямований на запобігання втечі або дезертирства дедалі більшої кількості незадоволених чиновників".

Колишні чиновники і керівники розповіли Financial Times, що держава рідко застосовувала своє право конфісковувати паспорти чиновників, які мають доступ до державної таємниці.

Але Росія почала застосовувати це правило частіше після того, як анексувала український регіон Крим у 2014 році. І тепер вона застосовує його до ще ширшого кола людей, кажуть джерела, включаючи людей, які не мають доступу до жодної державної таємниці.

Невідомо, скільки російських чиновників і представників еліти виступають проти війни, оскільки влада погрожує суворим ставленням до критиків.

Багато заможних росіян переїхали до таких місць, як Дубай, відколи почалося вторгнення, а деякі чиновники втекли на Захід, де їм запропонували видати таємниці в обмін на притулок.

Десятки, якщо не сотні тисяч людей також втекли з Росії після того, як у вересні вона оголосила часткову мобілізацію резервістів. Невідомо, чи були серед них високопосадовці або бізнесмени.