ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Данія скасовує змагання з фехтування на знак протесту проти повернення Росії

Велика Епоха
Рішення Міжнародної федерації фехтування про відновлення російських і білоруських спортсменів продовжує викликати спротив. (TANG CHHIN SOTHY/AFP через Getty Images)

Федерація фехтування Данії в четвер відмовилася від своїх планів провести міжнародний турнір у жовтні на знак протесту проти відновлення російських і білоруських фехтувальників Міжнародною федерацією фехтування на шпагах на початку цього місяця.

"З важким серцем ми приймаємо це рішення, але ми не можемо підтримати повернення російських і білоруських фехтувальників на змагання за нинішніх обставин", — написав президент данської федерації Ян Сильвест Єнсен в заяві для AFP. Трекантен Інтернешнл, другорядний турнір серед молоді до 23 років, що передує чемпіонату світу, мав відбутися в Копенгагені 7-8 жовтня.

Данська федерація нарікає на "безлад": "Ми також очікуємо, що на міжнародних змаганнях буде хаос, оскільки фехтувальники, ймовірно, відмовляться змагатися з російськими та білоруськими фехтувальниками", — попередив Сильвест Єнсен. Міжнародна федерація фехтування (FIE) 10 березня прийняла рішення відновити російських і білоруських спортсменів, оскільки в квітні починається кваліфікаційний період до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Це вже не перше відсторонення

Рішення FIE, яке зачіпає як індивідуальні, так і командні змагання, залишає справу в руках Міжнародного олімпійського комітету (МОК), оскільки воно набуде чинності лише з наступного місяця "з урахуванням можливих майбутніх рекомендацій/рішень МОК". Минулого тижня МОК рекомендував повернути цих спортсменів, не приймаючи рішення щодо їхньої участі в Іграх 2024 року.

Це вже не перше скасування після заяви FIE. У середині березня Німеччина відмовилася від організації етапу Кубка світу з фехтування на рапірах серед жінок, запланованого на початок травня. Французький етап світової першості, запланований на травень у Парижі, все ще обговорюється.

Минулого тижня Федерація фехтування України оголосила, що бойкотуватиме будь-які змагання за участю російських і білоруських спортсменів через вторгнення в країну військ Москви.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr