ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Членів китайської церкви у вигнанні затримали в Таїланді (ВІДЕО)

Велика Епоха
Члени Святої реформаторської церкви Шеньчженя, також відомої як церква «Мейфлавер», виходять із поліційної дільниці Нонгпру дорогою до провінційного суду, Паттая, Таїланд, 31 березня 2023 року. (Sakchai Lalit/AP Photo)

Понад 60 членів китайської християнської церкви, які були затримані в Таїланді, заплатили штрафи за прострочену візу. У суботу вони залишалися під вартою в поліції, не знаючи свого правового статусу, і побоюючись, що будуть депортовані на батьківщину, де їм загрожує можливе переслідування.

63 члени Святої реформаторської церкви Шеньчженя були доставлені до суду в п'ятницю в курортному місті Паттая після того, як днем раніше були затримані імміграційною владою Таїланду. 32 членам групи, яких вважають дорослими, висунули обвинувачення в закінченні терміну дії віз, сказав полковник Таві Куттхалаенг, начальник поліційної дільниці Нонг Пру в Паттаї.

За словами Діни Браун, однієї з двох американок, які супроводжували членів церкви, вони очікували, що їх відпустять після оплати штрафу. Браун сказала, що вона працювала над тим, щоб переселити членів церкви в Тайлер, штат Техас, де розташована її організація.

Однак їх посадили в автобуси й доправили до офісу імміграційної поліції в Паттаї, а потім відвезли до Бангкока.

Члени Святої реформаторської церкви Шеньчженя, також званої церквою «Мейфлавер», прибули до Таїланду 2022 року в пошуках притулку. Більшість членів церкви — молоді, одружені пари середнього класу, причому їхні діти становлять приблизно половину групи.

Вони втекли з Китаю у 2019 році, стверджуючи, що зазнають переслідувань з боку урядових сил безпеки, і спочатку оселилися на південнокорейському острові Чеджу. Вони виїхали з Південної Кореї до Таїланду після того, як на зустрічах із місцевими та американськими чиновниками стало зрозуміло, що перспективи отримати там притулок туманні.

У суботу організація Human Rights Watch опублікувала заяву, в якій закликала уряд Таїланду не репатріювати цю групу.

Браун, генеральний директор організації «Freedom Seekers International», яка базується в Техасі і в програмній заяві якої йдеться про те, що вона прагне врятувати «християн, яких переслідують у ворожих країнах найжорстокіше», сказала, що коли група шукала можливість продовжити їхні візи, їм повідомили про нову вимогу, згідно з якою будь-який громадянин Китаю, який продовжує візу в Таїланді, повинен спочатку з'явитися в посольство Китаю. Термін дії їхніх віз закінчився кілька місяців тому.

«Коли вони нам це сказали, ми зрозуміли, що ніхто не зможе отримати візи», — сказала Браун. «Не було жодного способу, тому що щойно вони б увійшли до китайського посольства, ми їх більше не побачили б. Відтоді вони переховуються».