ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Зброя в обмін на продовольство» — США заявляють про нову угоду між Росією та КНДР (ВІДЕО)

Велика Епоха
Представник Ради національної безпеки Джон Кірбі виступає на брифінгу для преси в Білому домі, Вашингтон, 29 березня 2023 року. (Patrick Semansky/AP Photo)

Білий дім заявив, що у нього є нові докази того, що Росія знову звертається до Північної Кореї за зброєю для продовження ведення війни в Україні. Цього разу в рамках угоди, яка натомість забезпечить Пхеньян необхідним продовольством та іншими товарами.

«У рамках цієї пропонованої угоди Росія отримає від Пхеньяна понад два десятки видів зброї та боєприпасів», — заявив представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. «Ми також розуміємо, що Росія прагне відправити делегацію в Північну Корею і що Росія пропонує Північній Кореї продовольство в обмін на боєприпаси».

Експерти вважають, що ситуація з продовольством у Північній Кореї найгірша за всі 11 років правління Кім Чен Ина. Кім присягнувся посилити державний контроль над сільським господарством і зробити низку інших кроків для збільшення виробництва зерна, повідомили державні ЗМІ Північної Кореї на початку цього місяця.

Північнокорейський лідер Кім Чен Ин відвідує зал, де виставлені різні типи ракетних боєголовок, 27 березня 2023 року. (Korean Central News Agency/Korea News Service via AP)

Адміністрація Байдена заявила, що вона прагне поширити результати розвідки, щоб союзники і громадськість зберігали ясність щодо намірів Москви, а президент Росії Володимир Путін двічі подумав про свої дії.

Раніше в четвер Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США оголосило про санкції проти громадянина Словаччини Ашота Мкртичева, стверджуючи, що він намагався сприяти угоді між Росією та Північною Кореєю з продажу зброї.

У період з кінця 2022 року до початку 2023 року, за даними Міністерства фінансів, Мкртичев працював із північнокорейськими чиновниками, щоб отримати понад два десятки видів зброї та боєприпасів для Росії в обмін на комерційні літаки, сировину і товари, які повинні були бути відправлені в Північну Корею.

Північна Корея, яка є ізгоєм на світовій арені, прагне зміцнити відносини з Росією після її вторгнення в Україну.

Північна Корея — єдина країна, крім Сирії, яка визнала незалежність тимчасово окупованих Росією територій у Донецькій та Луганській областях України.