ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Палау забороняє імпорт, продаж і рекламу електронних сигарет (ВІДЕО)

Велика Епоха
Співробітник лабораторії Vape курить електронну сигарету, Лондон, Великобританія, 27 серпня 2014 року. (Dan Kitwood/Getty Images)

Уряд острівної тихоокеанської держави Палау ввів заборону на продаж і використання електронних сигарет, посилаючись на «згубний вплив» цих продуктів на здоров'я населення.

Законопроєкт, підписаний у середу президентом Палау Сурангелем Віппсом-молодшим, також забороняє імпорт і рекламу електронних сигарет у країні. Нові правила набудуть чинності 29 травня.

«Цей законопроєкт захистить здоров'я населення, особливо нашої молоді, від згубного впливу електронних сигарет і сприятиме просуванню здорового способу життя серед наших громадян», — сказав Віппс.

Згідно із законопроєктом, до курців може бути застосовано штраф у розмірі 1000 доларів. Підприємства або особи, які імпортують, поширюють або продають електронні сигарети, можуть бути оштрафовані на суму до 20 000 доларів, повідомляє Island Times.

Валері Віппс, перша леді Палау та голова Тютюнової коаліції, заявила, що електронні сигарети містять речовини, що викликають звикання й можуть завдати шкоди розвитку мозку людини.

«Цей продукт спеціально розроблений для залучення молоді, і якщо ми будемо це дозволяти, то постраждає ціле покоління», — цитує її слова Island Times.

За даними Глобального центру з боротьби з тютюном, станом на лютий 2021 року 37 країн заборонили продаж електронних сигарет, включно з Бразилією, Австралією, Сінгапуром, Індією та Мексикою.

Експерти в галузі охорони здоров'я стверджують, що електронні сигарети безпечніші, оскільки містять менше хімічних речовин, які до того ж менш шкідливі. Хімічні речовини в електронних сигаретах включають нікотин, пропіленгліколь, гліцерин, ароматизатори та інші хімічні речовини.

Ці речовини загалом вважаються безпечними для людини, проте ніхто не знає, як вони вплинуть на організм у разі тривалого куріння.

У деяких дослідженнях також було виявлено ароматизатори, такі як діацетил (хімічну речовину, пов'язану з легеневими захворюваннями), леткі органічні сполуки (у високих концентраціях створюють небезпеку для здоров'я), а також важкі метали, такі як нікель, олово і свинець, що містяться в електронних рідинах.

Дослідження засвідчили, що використання електронних сигарет пов'язане з підвищеним ризиком розвитку астми та хронічної обструктивної хвороби легенів.

За матеріалами The Epoch Times USA

Відео по темі: