ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський юань далекий від повалення долара США як світової резервної валюти, — експерт (ВІДЕО)

Велика Епоха
Співробітник китайського банку перераховує банкноти номіналом 100 юанів і 100-доларові купюри, Наньтун, провінція Цзянсу, 28 серпня 2019 року. (STR/AFP/Getty Images)

Хоча Бразилія та Китай досягли угоди про ведення торгівлі у власних валютах, а не в доларах США, китайський юань далекий від того, щоб стати світовою резервною валютою, вважає Мілтон Езраті, головний економіст нью-йоркської комунікаційної компанії Vested.

Пекін вітає угоду як крок до глобальної дедоларизації та посилення інтернаціоналізації юаня.

Ван Юймін, старший науковий співробітник і директор Департаменту досліджень країн, що розвиваються, Китайського інституту міжнародних досліджень, заявив китайському державному ЗМІ Global Times, що "безвідповідальна грошово-кредитна політика Вашингтона, особливо постійне підвищення відсоткових ставок, призвела до знецінення бразильського реала й збільшення витрат на транзакції".

Езраті сказав, що ця угода є спробою підняти юань як міжнародну валюту, однак "юань далекий від статусу міжнародної резервної валюти, такої як долар".

За словами експерта, у Китаю немає фінансових ринків, щоб підтримувати фінансові домовленості в юанях, що є однією з вимог до світової резервної валюти.

"Якщо ви є світовою резервною валютою, то трейдери в усьому світі повинні тримати вашу валюту, тому що саме так вони ведуть свій бізнес. Якщо вони тримають вашу валюту, їм потрібно місце, куди її можна вкласти", — сказав нещодавно Езраті в інтерв'ю в програмі China in Focus на каналі NTD, спорідненому виданню Epoch Times.

Пекін вигадав низку обхідних шляхів, включно з валютними свопами та Китайською міжнародною платіжною системою (CIPS), альтернативою системі SWIFT, що дає змогу проводити міжнародні розрахунки в юанях. Хоча загальний обсяг торговельних розрахунків невеликий, до теперішнього часу до неї приєдналися 103 країни.

На думку експерта, якщо китайському юаню вдасться повалити долар, американці "раптово стануть мати меншу міжнародну купівельну спроможність і почуватимуться бідними та злиденними... Але до цього ще далеко", — сказав він.

27 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт про скасування статусу Китаю як країни, що розвивається, проголосувавши 415-0. Законопроєкт вимагатиме від Державного департаменту США вплинути на міжнародні організації, щоб вони віднесли Китай до країн із високим рівнем доходу, рівнем доходу вищим за середній або розвиненим країнам, а також припинити особливий режим, яким Китай користувався як країна, що розвивається, у різних міжнародних організаціях.

Езраті сказав, що, якщо Сполучені Штати зможуть вплинути на інші країни, щоб позбавити Китай цього статусу, "це трохи ускладнить маневрування Китаю".

Проте він зазначив, що Китай уже багато разів порушував правила.

За матеріалами The Epoch Times USA

Відео по темі: