ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США: торнадо в Міссурі приніс руйнування і забрав життя щонайменше 5 осіб (ВІДЕО)

Велика Епоха
Збиток від торнадо, що обрушився на південний схід штату Міссурі рано вранці 5 квітня 2023 року. (Missouri State Highway Patrol via AP)

У середу перед світанком на південному сході штату Міссурі пронісся великий торнадо, убивши щонайменше п'ятьох людей і спричинивши значні руйнування.

Сувора негода в середу стала третьою в серії потужних штормів за останні два тижні, які спричинили десятки торнадо, переважно на Півдні та Середньому Заході, забравши життя щонайменше 63 осіб. Лише минулими вихідними торнадо пронеслися щонайменше у восьми штатах, повідомляє Associated Press News.

Торнадо в Міссурі виник близько 3:30 ранку в середу і пройшов сільською місцевістю округу Боллінджер, приблизно за 80 км на південь від Сент-Луїса, сказав сержант Кларк Перротт із Дорожнього патруля штату Міссурі.

Дерева були вирвані з корінням, а будинки перетворилися на купи трісок. Одна будівля була перевернута на бік.

"Це просто несамовите видовище", — сказав Перротт.

Джош Веллс розповів, що торнадо зірвав половину даху з його будинку в Глен Аллені й зруйнував стіну в його спальні. На щастя, він заздалегідь втік із сином у будинок своєї сестри, бо там є підвал.

За попередніми даними, торнадо отримав попередній рейтинг EF-2, швидкість вітру сягала 228 км/год.

Центр прогнозування штормів повідомив, що в середу в зоні ризику опиняться до 40 мільйонів осіб у таких великих містах, як Чикаго, Індіанаполіс, Детройт і Мемфіс, штат Теннессі.