ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Поліцейські попросили мешканців Харківщини утриматися від відвідування храму у Великдень

Велика Епоха

Паска на Великдень
Паска на Великдень


Попри те, що великодньої ночі багато вірян звикли ходити до храму на Всеношну службу, цього року це зробити не вийде, оскільки комендантська година буде як завжди з 23 години до 5 години ранку. Про це повідомляє портал новин Слобідський край, який висвітлює новини Харкова та Харківської області. Там ви завжди знайдете свіжі та актуальні новини, корисну інформацію та цінні поради.

Напередодні Великодня начальник Харківської ОДА Олег Синєгубов провів засідання із представниками Ради Церков та релігійних організацій, де були також керівники правоохоронних органів.

«На доручення Офісу Президента нам усім потрібно докласти максимум зусиль, щоб Великодні свята пройшли спокійно. Під час освячення великодніх кошиків не варто допускати великого скупчення людей. Тому обряди необхідно здійснювати оперативно», — сказав Олег Синєгубов.

Проте напередодні Великодня у храмах проводяться богослужіння, вони проходитимуть і в Великодню ніч. Для парафіян вечірні молебні організують з 15:00 до 23:00 у суботу, 15 квітня, а ранкові молебні відбудуться 16 квітня, в неділю, з 5:00 до 18:00.

Щоб уникнути провокацій та позаштатних ситуацій, правоохоронці перейшли на посилений режим служби. Біля храмів планують чергувати піротехніки та кінологи з собаками, також великодньої ночі на вулиці вийдуть нацгвардійці, рятувальники та додаткові загони поліцейських.

Незважаючи на всі застереження, влада радить місцевим жителям утриматися від відвідування храмів на Великдень, адже велике скупчення людей може бути небезпечним. Не виключені ракетні удари у святкові дні, тому поводитися потрібно максимально обережно. Правоохоронці радять усім, хто піде до храму у святкові дні, мати при собі документи.

Щоб віряни могли побачити всеношну службу, вона транслюватиметься онлайн із головних церков України, тож охочі можуть бути присутніми на великодніх богослужіннях у храмах у режимі онлайн.

Крім цього, влада Харківщини попереджає місцевих жителів про небезпеку відвідування цвинтарів на Великдень та на поминальні дні. Найсуворіше заборонено відвідувати цвинтарі в тих регіонах, які були в окупації, оскільки це небезпечно для життя.

Багато цвинтарів замінували росіяни ще за часів окупації Харківської області і майже щодня відбуваються підриви людей на деокупованих територіях. Влада побоюється, що на поминальні дні кількість підривів може збільшитися в рази.