ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Витік документів Пентагону може поставити під загрозу життя британських спецпризначенців (ВІДЕО)

Велика Епоха
Голова Комітету з оборони Тобіас Еллвуд виступає перед ЗМІ біля будівлі парламенту, Лондон, 7 липня 2022 р. (Dominic Lipinski/PA Media)

Голова Комітету з оборони Палати громад попередив, що витік секретних документів Пентагону, в яких детально описується участь спецпризначенців Великої Британії у війні в Україні, може "поставити під загрозу життя людей".

"Надсекретні" файли вперше з'явилися в додатку соціальної мережі Discord минулого місяця. ЗМІ, включно з BBC і The Guardian, повідомили, що в одному з документів ідеться про 50 співробітників британського спецпризначення, яких було направлено в Україну, щоб служити разом з американськими та іншими західними військовими фахівцями.

У документах стверджується, що в Україні перебувають 14 спецпризначенців США. У середу Білий дім підтвердив, що вони надають підтримку посольству США в Києві та допомогу в логістиці.

Прессекретар Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав Fox News: "У посольстві присутня невелика кількість американських військових, щоб допомогти нам у роботі із забезпечення підзвітності матеріальних засобів, які йдуть в Україну і з України. Вони прикріплені до цього посольства й аташе з питань оборони".

Кірбі додав: "Вони не б'ються на полі бою. Ми не надаємо підтримку на полі бою. ... Указ президента про те, що американські війська не братимуть участі в цій війні, не змінився".

Міністерство оборони Великої Британії попередило, що не варто приймати інформацію в документах, що нібито просочилися, "за чисту монету".

Але Тобіас Еллвуд, член парламенту і голова Комітету з оборони, сказав лондонській газеті The Times: "З огляду на нашу давню перевагу в масштабах і можливостях, коли йдеться про елітні сили, не буде сюрпризом, що наші сили спеціального призначення виконують більшу частину важкої роботи".

"Це навмисне, широкомасштабне розкриття секретних матеріалів може легко поставити під загрозу життя людей і має спонукати до термінового перегляду правил доступу до секретної інформації та способів її передачі", — додав він.

Кріс Мігер, представник Пентагону, сказав, що деякі зі слайдів у документах були "підроблені", і закликав людей бути обережними, "просуваючи будь-які з цих документів".

Документи вперше з'явилися в Discord, коли невідомий поділився ними й опублікував власні думки.

Ці повідомлення залишалися непоміченими, поки минулого тижня на них не звернула увагу газета The New York Times.