ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Витік із Пентагону: весняний наступ применшено (ВІДЕО)

Велика Епоха
Український військовослужбовець в окопі на позиції на лінії фронту. (Oleksandr Klymenko/Reuters)

Десятки секретних американських документів просочилися в мережу і тепер циркулюють в Інтернеті.

Зображення секретних файлів з'явилися в додатку для обміну повідомленнями Discord з лютого.

Документи, забезпечені хронологією і десятками військових абревіатур, деякі з яких позначені грифом "цілком таємно", малюють детальну картину війни в Україні, а також містять інформацію про Китай і його союзників.

Представники Пентагону заявили, що документи справжні.

BBC News та інші новинні організації вивчили деякі документи, і ось деякі з основних висновків.

Західні сили спеціального призначення діють на території України

В одному з документів, датованому 23 березня, ідеться про присутність невеликої кількості західних спецпідрозділів, що діють на території України, без уточнення їхньої діяльності або місцезнаходження. Найбільший склад (50 осіб) має Велика Британія, за нею йдуть Латвія (17), Франція (15), США (14) і Нідерланди (1).

Західна влада зазвичай утримується від коментарів з таких делікатних питань, але ця детальна інформація, ймовірно, буде використана Москвою, яка останніми місяцями стверджує, що протистоїть не тільки Україні, а й НАТО.

В інших документах йдеться про українські бригади, які готуються до наступу, що може розпочатися протягом кількох тижнів. У них дуже докладно перераховуються танки, бронемашини та артилерійські знаряддя, які надають західні союзники України.

Одна з карт містить графік, що оцінює стан місцевості на сході України в міру настання весни.

За даними газети Washington Post, в одному з документів від початку лютого висловлюється невпевненість у шансах України на успіх майбутнього контрнаступу, ідеться про те, що проблеми зі створенням і підтриманням достатніх сил можуть призвести до "скромних територіальних завоювань".

Також аналізуються труднощі України в підтримці життєво важливої протиповітряної оборони, з попередженнями від кінця лютого про те, що у Києва можуть закінчитися критично важливі ракети.

Також наводяться цифри втрат. На одному зі слайдів йдеться про 223 000 убитих і поранених російських солдатів і 131 000 українців.

Деякі українські чиновники відкинули ці джерела, припустивши, що вони можуть являти собою російську кампанію дезінформації.

Михайло Подоляк, написав у Твіттері: "Нам потрібно менше роздумів про "витоки" і більше зброї дальньої дії, щоб правильно закінчити війну".