ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія знову шантажує Захід зерновою угодою (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров (Maxim Shipenkov/Pool via Reuters)

Росія пригрозила зірвати укладену за посередництва ООН угоду з Україною про експорт зерна.

Під час візиту до Туреччини 7 квітня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що, якщо Захід не зніме банківських і страхових обмежень, що перешкоджають експорту російських товарів, РФ відмовиться від угоди, за якою Україна експортує зерно через порти Чорного моря.

Угоду, яка спочатку мала діяти 120 днів, продовжували двічі. Друге продовження, у березні, було всього на 60 днів і закінчується в середині травня.

Лавров сказав, що оскільки "немає подальшого прогресу в усуненні перешкод для експорту російських добрив і зерна, ми подумаємо, чи потрібна ця угода".

Москва заявила, що продовження угоди вимагатиме від Заходу низки поступок, включно з повторним під'єднанням російського державного Россельхозбанка до міжнародної платіжної системи SWIFT.

Україна і Росія є провідними експортерами зерна, і угоду було укладено в спробі полегшити світову продовольчу кризу, спричинену неспровокованим вторгненням Росії в Україну в лютому 2022 року.

Лавров також повторив заклики Москви до "нового світового порядку, який потрібен усім замість одностороннього світового порядку". Без доказів він звинуватив Захід у порушенні принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй.

Росія взяла на себе ротаційне головування в Раді Безпеки ООН на квітень, і очікується, що Лавров візьме участь у її засіданнях у Нью-Йорку 24 і 25 квітня.