ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Конгрес США має визнати геноцид проти тибетців і послідовників Фалуньгун: експерт (ВІДЕО)

Велика Епоха
Деякі з більш ніж 700 лікарень з пересадки органів у Китаї. На знімку в центрі показані лікарі, що несуть свіжі органи для пересадки в лікарні провінції Хенань, 16 серпня 2012 року. (The Epoch Times)

Конгрес США повинен назвати злочини, які КПК вчиняє проти послідовників Фалуньгун і тибетців, геноцидом, вважає Андерс Корр, видавець журналу "Journal of Political Risk" і оглядач The Epoch Times.

"Конгрес США і Держдепартамент уже визнали геноцид уйгурів; ми також повинні визнати геноцид проти Фалуньгун і тибетців", — сказав Корр у програмі "China in Focus" на каналі NTD, спорідненому виданню The Epoch Times.

2021 року адміністрації Трампа і Байдена офіційно оголосили поводження Китаю з уйгурською етнічною меншиною "геноцидом" і "злочинами проти людяності". Їхній приклад наслідували кілька країн, включно з Бельгією, Канадою, Чехією, Литвою та Нідерландами.

Корр сказав, що Тибет уже давно зазнає геноциду з боку Пекіна.

"Вісімдесят відсотків дітей зараз змушені перебувати в контрольованих державою школах-інтернатах далеко від батьків, бабусь і дідусів, що згодом призводить до їхнього відчуження від власних сімей; вони втрачають свою мову. Вони не можуть нормально спілкуватися зі своїми бабусями й дідусями, які знають тільки тибетську мову. Їх навчають мандаринської китайської мови; їх навчають пропаганді китайської комуністичної партії", — сказав він.

Він звернув увагу на оцінку тибетського уряду у вигнанні, згідно з якою 1,2 мільйона тибетців загинули внаслідок придушення Китаєм інакомислення.

"Таким чином, усі ці форми, якщо розглядати їх разом, згідно з визначенням ООН, вважаються геноцидом", — додав він.

Геноцид послідовників Фалуньгун

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, є духовною дисципліною, що включає медитативні вправи й моральне вчення. Її популярність зростала в 1990-ті роки, і до кінця десятиліття в Китаї налічувалося до 100 мільйонів послідовників. Сприймаючи таку популярність як загрозу, китайський режим 1999 року розпочав загальнонаціональну кампанію з викорінення цієї практики.

Мільйони послідовників Фалуньгун утримуються у в'язницях і місцях ув'язнення по всій країні, де вони зазнають тортур і примусового вилучення органів.

Доктор Торстен Трей, засновник некомерційної групи "Лікарі проти примусового видаляння органів", назвав жорстоке поводження з послідовниками Фалуньгун формою "холодного геноциду", або "знищення групи, яке відбувається в уповільненому темпі".

"Геноцид може відбуватися за ознакою релігійної приналежності; він може відбуватися за ознакою етнічної або расової приналежності. Конвенція ООН про геноцид захищає безліч категорій. Фалуньгун, уйгури й тибетці — всі вони підпадають під цей захист. Я думаю, нам потрібно почати визнавати, що ці геноциди відбуваються", — зазначив Корр.

Після такого визнання Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Пекіна і закликати інші країни-однодумці, включно з Великою Британією і Канадою, наслідувати їхній приклад, заявив Корр.

"Щойно ви визнаєте те, що відбувається, геноцидом, я думаю, що ділова спільнота прокинеться трохи раніше. Вони можуть перестати інвестувати в Китай, тому що, звичайно, ці інвестиції дають Китаю можливість здійснювати ці злочини", — сказав він.

За матеріалами The Epoch Times USA