ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Японія: військовий гелікоптер із 10 членами екіпажу зник безвісти (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда (праворуч) зустрічається з журналістами після зникнення армійського вертольота, Токіо, 6 квітня 2023 року. (Kyodo News через AP)

Берегова охорона Японії заявила, що веде пошук армійського вертольота з 10 членами екіпажу, який зник біля одного з південних японських островів.

Берегова охорона заявила, що отримала інформацію про те, що гелікоптер UH-60JA Black Hawk сухопутних сил самооборони зник з радарів у четвер увечері під час польоту в районі острова Міяко.

У пошуках беруть участь чотири патрульні кораблі, але слідів зниклого повітряного судна не виявлено.

Зникнення вертольота сталося в той момент, коли країна активно зміцнює свою оборону в регіоні у відповідь на дедалі наполегливішу військову активність Китаю.

Kyodo News повідомило, що кораблі берегової охорони Японії виявили сліди нафти й уламки, які можуть бути пов'язані зі зниклим вертольотом, але офіційні особи відмовилися підтвердити це повідомлення.

Наземні сили самооборони, або японська армія, заявили, що вертоліт належить базі в префектурі Кумамото на головному південному острові Японії Кюсю і перебував на острові Міяко з місією спостереження.

Громадське телебачення NHK повідомило, що гелікоптер зник із радарів приблизно за годину після вильоту з бази на острові Міяко і приблизно за пів години до запланованого повернення.

Прем'єр-міністр Фуміо Кісіда сказав, що Міністерство оборони проводить розслідування і "Ми зробимо все можливе, щоб врятувати їхні життя".