ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна заявила Луїсу Інасіу Лулі да Сілві, що не віддасть Крим (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва (Anna Moneymaker/Getty Images)

У п'ятницю Україна заявила, що не відмовиться від Криму, українського півострова, анексованого Москвою в 2014 році, в обмін на припинення війни, відкинувши пропозицію президента Бразилії Луїса Інасіу Лули да Сілви.

"Немає жодних правових, політичних чи моральних причин, через які Україна має відмовлятися навіть від сантиметра своєї землі", — написав речник української дипломатії Олег Ніколенко у Тwitter, запевнивши, що цінує "зусилля президента Бразилії, спрямовані на пошук способу зупинити російську агресію". "Будь-які посередницькі зусилля з відновлення миру мають ґрунтуватися на повазі до суверенітету і повному відновленні територіальної цілісності України відповідно до Статуту ООН", — додав він.

У четвер Лула запропонував Україні поступитися Кримським півостровом Росії, щоб припинити війну, заявивши, що президент України Володимир Зеленський "не може хотіти всього".

Наприкінці січня глава бразильської держави сформулював поки що нечітку пропозицію щодо посередництва групи країн у врегулюванні конфлікту в Україні. Лула має представити цю пропозицію лідеру китайських комуністів Сі Цзіньпіну в Пекіні наступного тижня. Бразильський президент заявив, що він "впевнений" у шансах проєкту на успіх, сподіваючись, що група країн "буде створена", коли він повернеться з Китаю.

Росія в останні дні неодноразово заявляла, що переговори неможливі в її нинішньому стані, і пообіцяла продовжувати свою військову операцію. Глава російської дипломатії Сергій Лавров заявив у п'ятницю, що мирні переговори щодо України можливі лише в тому випадку, якщо вони будуть спрямовані на встановлення "нового світового порядку" без домінування США.

Відео по темі: