ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пентагон розслідує витік українських військових планів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ілюстрація. (AFP via Getty Images)

Пентагон намагається встановити джерело витоку секретних документів, що деталізують стратегію США і НАТО з підтримки України перед обличчям російського вторгнення, які були опубліковані цього тижня в соціальних мережах, повідомляє в четвер газета The New York Times.

У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію Пентагон заявив, що розслідує це питання. "Ми знаємо про повідомлення в пресі про пости в соціальних мережах, і департамент вивчає це питання", — сказала прессекретар Пентагону Сабріна Сінгх.

У документах, датованих початком березня, за даними американського видання, йдеться про темпи використання українськими силами критично важливих боєприпасів для мобільних реактивних систем залпового вогню Himars, а також про терміни поставок зброї та навчання, яке Захід надає українським військовим.

На думку експертів, яких цитує нью-йоркська газета, документи, поширені в Twitter і Telegram, є автентичними, але деякі з них були змінені, щоб представити ситуацію в більш вигідному світлі для Росії, зокрема, шляхом мінімізації масштабів її втрат.

Згідно з цими витоками, формується 12 українських бригад, дев'ять з яких тренуються і оснащуються США, зазначає New York Times.