ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британська розвідка: українська енергосистема витримує російські атаки (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Justin Sullivan/Getty Images)

Спроба Росії "серйозно погіршити" енергетичну інфраструктуру України, "швидше за все, провалилася", і енергетична ситуація в Україні буде тільки поліпшуватися з підвищенням температури, заявило в суботу Міністерство оборони Великобританії в своєму черговому звіті про війну.

Протягом останніх місяців російські ракетні атаки цілеспрямовано атакували енергетичну інфраструктуру України, часто залишаючи мешканців без електрики та опалення на довгі періоди часу в умовах низьких температур.

Посилаючись на дані розвідки, Міністерство оборони Великої Британії заявило, що менш масштабні атаки продовжуються, але "дуже ймовірно, що вони мають набагато менший вплив" на енергетичну систему України.

Закупівля замінників і ремонт інфраструктури є основним логістичним викликом для українських комунальних компаній. Наприклад, високовольтний трансформатор важить щонайменше 100 тонн.

З настанням весни ситуація значно полегшиться, йдеться у звіті. Україна, ймовірно, також розпочала підготовку до наступної зими.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року Міністерство оборони Великої Британії публікує щоденні зведення на основі інформації, отриманої від своїх розвідувальних служб. Москва розцінює ці звіти як дезінформацію.