ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Росія переслідує українські церкви на окупованих територіях: ISW

Велика Епоха
(Jeff J. Mitchell/Getty Images)

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), Росія проводить репресії проти українських релігійних громад, розташованих на територіях, підконтрольних Москві, і особливо страждає православна церква України.

Мета Росії - знищити церкву на окупованих територіях, йдеться в доповіді. З цією метою церкви експропріюють, а священиків піддають довільним арештам. Церковні служби українською мовою заборонені, йдеться в доповіді.

"Російська влада закрила, націоналізувала або насильно перетворила щонайменше 26 культових споруд на підконтрольну Кремлю Російську православну церкву Московського патріархату, вбила або захопила щонайменше 29 священнослужителів або релігійних лідерів, а також розграбувала, осквернила або навмисно зруйнувала щонайменше 13 культових споруд в окупованій Україні", - ідеться в доповіді.

Протестантські церкви також зазнають переслідувань з боку окупаційної влади на підставі закону, чинного в Росії з 2016 року, що дозволяє існування тільки зареєстрованих державою релігійних громад, йдеться в доповіді.

Православна церква України була заснована 2018 року за державної підтримки.

Однак Російська православна церква вважає Україну сферою свого впливу, а Українську православну церкву, підпорядковану Росії, - єдиною законною церквою.

Однак Українська православна церква відкололася від Москви незабаром після того, як Кремль почав своє повномасштабне вторгнення торік.

Крім того, Росія може використати майбутнє свято православного Великодня 16 квітня, щоб відтермінувати українські контрнаступи, закликавши до припинення вогню з поваги до православ'я, попри те, що Росія не виявила такої поваги до релігійних переконань у районах, окупованих її військами.