ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швейцарія: експорт фармацевтичної продукції до Росії різко зріс

Велика Епоха
Ілюстрація. (Sean Gallup/Getty Images)

Швейцарський експорт до Росії з початку війни в Україні впав лише частково, попри санкції, запроваджені Берном, в той час як експорт фармацевтичної продукції зріс до рекордного рівня, згідно з даними, опублікованими в неділю.

Незважаючи на те, що торгівля між двома країнами перебуває в стані застою в деяких ключових секторах, таких як машинобудування і годинники, експорт фармацевтичної продукції в Росію досяг рекордного рівня, пише видання Neue Zurcher Zeitung am Sonntag, проаналізувавши дані Федерального відомства з митної та прикордонної безпеки.

Ліки вважаються гуманітарною продукцією і тому не підпадають під санкції. Швейцарський експорт до Росії склав 2,9 млрд швейцарських франків у період з березня 2022 року по лютий 2023 року. Це менше, ніж 3,5 мільярда швейцарських франків, зафіксованих за попередні 12 місяців, але за останні роки швейцарський експорт до Росії лише тричі перевищував показник у 2,9 мільярда, зазначає NZZ am Sonntag. "З огляду на довгий список товарів, які більше не можуть бути доставлені в охоплену війною країну, вплив здається невеликим", - зазначає тижневик.

З моменту вторгнення в Україну експорт фармацевтичної продукції зріс на 40% з 1,4 мільярда швейцарських франків до близько двох мільярдів, і в даний час становить близько третини швейцарського експорту до Росії. Швейцарія є батьківщиною багатьох фармацевтичних компаній, включаючи Novartis і Roche.

"Накопичення запасів пацієнтами та лікарнями" через війну

За даними Novartis, які цитує NZZ am Sonntag, "продажі в Росії зросли завдяки багатьом факторам, включаючи приплив пацієнтів, які відклали звернення за медичною допомогою через пандемію" Covid-19. "Одним з факторів було створення запасів пацієнтами та лікарнями, щоб передбачити можливі проблеми з постачанням через війну", - зазначили в Novartis. Швейцарія приєдналася до санкцій, прийнятих країнами Європейського Союзу проти Росії, але з точки зору військових поставок вона зберігає суворий нейтралітет.

Незважаючи на заклики Києва і його союзників, Швейцарія досі відмовлялася дозволити країнам, що мають зброю швейцарського виробництва, реекспортувати її в Україну.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr