ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай імітує удар по Тайваню на другий день навчань (ВІДЕО)

Велика Епоха

Китайські військові імітували точні удари по Тайваню під час другого дня навчань навколо острова в неділю, при цьому міністерство оборони острова повідомило про численні вильоти військово-повітряних сил і про те, що воно стежить за ракетними силами Китаю.

Китай, який вважає демократично керований Тайвань своєю територією, розпочав триденні військові навчання навколо острова в суботу, наступного дня після того, як президент Тайваню Цай Інвень повернувся з короткого візиту до Сполучених Штатів.

Китайське державне телебачення повідомило, що навколо Тайваню тривають патрулювання і навчання бойової готовності.

"Під єдиним командуванням командного центру об'єднаних операцій різні типи підрозділів здійснили імітацію спільних високоточних ударів по ключових цілях на острові Тайвань і прилеглих морських районах і продовжують підтримувати наступальну позицію навколо острова", йдеться в повідомленні.

Командування Східного оперативного командування китайських збройних сил розмістило на своєму акаунті в WeChat коротку анімацію імітованих атак, в якій показані ракети, випущені з суші, моря і повітря по Тайваню, причому дві з них вибухнули в полум'ї, коли вони влучили в ціль.

Джерело, знайоме з безпековою ситуацією в регіоні, повідомило агентству Reuters, що Китай проводить імітацію повітряних і морських атак на "іноземні військові об'єкти" у водах біля південно-західного узбережжя Тайваню.

"Тайвань — не єдина їхня мета", — сказало джерело на умовах анонімності, оскільки воно не було уповноважене спілкуватися зі ЗМІ. "Це дуже провокаційно".

Міністерство оборони Тайваню заявило, що станом на 08:00 за Гринвічем у неділю вони помітили 70 китайських літаків, включаючи винищувачі Су-30 і бомбардувальники H-6, а також 11 кораблів навколо Тайваню.

У міністерстві заявили, що приділяють особливу увагу ракетним військам Народно-визвольної армії Китаю, які відповідають за наземну ракетну систему Китаю.

"Щодо пересувань Ракетних військ китайських комуністів, військові країни також уважно стежать за ними за допомогою спільної системи розвідки, спостереження і контролю, а сили протиповітряної оборони залишаються в стані підвищеної готовності", — заявили в міністерстві.

Воно підтвердило, що сили Тайваню "не будуть ескалацією конфліктів і не спричинятимуть суперечок" і "належним чином" реагуватимуть на навчання Китаю.

Джерело в силових структурах повідомило, що близько 20 військових кораблів, половина з Тайваню і половина з Китаю, брали участь у протистоянні біля серединної лінії Тайванської протоки, яка роками слугувала неофіційним бар'єром між двома сторонами, але не поводилися провокаційно.

Китайський авіаносець "Шаньдун", за яким Тайвань спостерігає з минулого тижня, зараз знаходиться на відстані понад 400 морських миль від південно-східного узбережжя Тайваню і проводить навчання, повідомило джерело.

Чжао Сяочжуо з Академії військових наук Китаю повідомив китайській державній газеті Global Times, що це перший випадок, коли Китай відкрито говорить про імітацію атак на цілі на Тайвані.

Ключові цілі охоплюватимуть інфраструктуру, таку як злітно-посадкові смуги, об'єкти військової логістики та мобільні цілі, "щоб знищити їх одним махом, якщо це необхідно", - цитується у звіті слова Чжао.

Раніше в неділю міністерство оборони Тайваню заявило, що за попередні 24 години було помічено 71 літак ВПС Китаю і дев'ять кораблів ВМС навколо Тайваню.

Міністерство опублікувало карту, на якій видно, що близько половини цих літаків, включно з Су-30 і J-11, перетнули серединну лінію протоки.

Китайські державні ЗМІ повідомили, що літаки були озброєні бойовою зброєю. Літаки тайванських ВПС також зазвичай несуть бойову зброю, коли піднімаються в повітря, щоб відбити китайське вторгнення.