ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дослідження: африканські слони використовують унікальний запах тіла для спілкування (ВІДЕО)

Велика Епоха
Слони прямують до сіна, доставленого рейнджером Кенійської служби дикої природи (KWS) Джосфатом Вангігі в національному парку Амбоселі, 30 листопада 2022 року. (Tony Karumba / AFP via Getty Images)

Африканські слони використовують свій унікальний нюх для спілкування, розрізнення своїх товаришів і чужинців, а також для підтримки соціальної згуртованості.

Такими є висновки групи дослідників з Університету Квінсленду, які виявили, що запах використовується для розрізнення таких характеристик, як вік, здоров'я, репродуктивний статус, місцеперебування, ідентичність, соціальний статус і сімейні відносини між слонами.

Під час дослідження було протестовано DNS, залози, сечу і гній 113 слонів у Малаві та Африці, щоб визначити сімейні групи.

Слон-бик блукає заповідником Кімана в південному окрузі Каджіадо, 25 вересня 2022 року. (Fredrik Lerneryd / AFP via Getty Images)

Професор Лоу Хоффман із Квінслендського альянсу сільськогосподарських і продовольчих інновацій UQ, який був одним із керівників дослідження, заявив 3 квітня, що деякі запахи унікальні для кожної особини, а деякі є спільними для членів групи.

"Слони ніколи не спаровуються з братом або сестрою, навіть якщо вони були розлучені протягом багатьох років. І можуть визначити, що поруч перебуває чужий слон, за запахом його гною або інших виділень".

Слони здатні використовувати запахи для спостереження за іншими товстошкірими як усередині стада, так і за його межами. Згідно з дослідженням, це пов'язано з перехресним зараженням бактеріями, що виникає внаслідок частих фізичних контактів і перемаркувань всередині груп.

Хоффман зазначив, що слони вітають один одного вереском і плесканням вухами, що дає їм змогу спрямовувати свої феромони один до одного на знак визнання.

Коли самки слонів і їхнє потомство зустрічають одна одну, вони проводять "складну церемонію привітання", під час якої "труться тілами, трублять, бурчать, переплітають хоботи, клацають бивнями, виділяють секрети скроневих залоз, рясно виділяють сечу та гній, водночас розмахуючи піднятими вухами й обертаючи тілом", — ідеться в дослідженні.

Хоффман додав, що слони не тільки швидко розрізняють запахи, а й запам'ятовують їх.

Він навів приклад, коли деяких слонів, вирощених у неволі, навчили брати капелюх туриста і нюхати його.

"Коли турист повертався через кілька годин, слон міг одразу визначити, кому належить капелюх", — сказав він.

Завдяки тренуванням, слони можуть відчути багато речей, включно з кров'ю і вибухівкою.

"Ці результати показують, що слони — складні істоти, і звук — не єдина форма їхнього спілкування", — додав Хоффман.

Дослідження під назвою "Аромат товстошкірих: запах кодує ідентичність і приналежність до групи африканських слонів" (A pachyderm perfume: odour encodes identity and group membership in African elephants) було опубліковано в журналі Scientific Reports.

За матеріалами The Epoch Times USA