ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Крижаний шторм у Канаді: троє загиблих, сотні тисяч будинків залишаються без електрики (ВІДЕО)

Велика Епоха
Обмерзла вулиця в Монреалі, Квебек, 5 квітня 2023 року. (ANDREJ IVANOV/AFP via Getty Images)

Перед великодніми вихідними крижаний шторм на сході Канади вбив трьох людей і залишив без електрики сотні тисяч будинків.

Шторм спричинив наймасштабніше вимкнення електроенергії у Квебеку за останні 25 років, і станом на 17:30 п'ятниці близько 400 000 будинків все ще залишалися без електрики.

Прем'єр-міністр Квебека Франсуа Лего оголосив про смерть чоловіка приблизно за 50 кілометрів на північний захід від Монреаля. Чоловік помер від отруєння чадним газом під час використання електрогенератора в гаражі, повідомила пізніше поліція. Ця смерть, третя від початку урагану, настала після смерті жителя східного Онтаріо, який загинув під деревом, що впало, в середу, і 60-річного чоловіка у Квебеку, якого смертельно травмувало гіллям під час спроби розчистити своє подвір'я в четвер. Органи охорони здоров'я Монреаля також зареєстрували близько 60 повідомлень про отруєння чадним газом, коли сім'ї використовували барбекю у своїх будинках, щоб зігрітися.

Протягом дня електрика поступово відновлювалася. "Для деяких споживачів це триватиме до неділі, можливо, до понеділка", — сказав Режис Тельє, представник компанії Hydro-Québec. У місті Монреаль, де сталася приблизно половина відключень, було відкрито шість аварійних притулків. Жителі, які залишилися без електрики, змогли провести там ніч.

В одному з них, розташованому в районі Верден (південний захід Монреаля), близько 30 осіб прийшли погрітися, випити кави, поїсти або зарядити свої електронні пристрої в перший день довгих великодніх вихідних.

У п'ятницю сотні співробітників метрополії Квебека все ще працювали на місцях, зокрема в парках, де безліч гілок лежали на землі, звалившись під вагою льоду.

Влада, як і раніше, радить людям не наближатися до ліній електропередач. Негода зачепила Квебек і Онтаріо, дві найбільш густонаселені провінції Канади.