ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Корінні племена Індії відстоюють свої права на спільне життя в лісах із тиграми (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Gudkov Andrey/Shutterstock)

Прем'єр-міністр Нарендра Моді під бурхливі оплески офіційних осіб оголосив у неділю, що популяція тигрів у країні неухильно зростає і вже перевищила 3000 особин.

"Індія — країна, де захист природи є частиною нашої культури", — проголосив Моді. "Саме тому в нас багато унікальних досягнень у галузі охорони дикої природи".

Моді відкрив Міжнародний альянс великих кішок, який, за його словами, опікуватиметься захистом і збереженням семи їхніх видів, а саме: тигра, лева, леопарда, снігового барса, пуми, ягуара і гепарда.

Тим часом протестувальники розповідають свої історії про те, як їх перемістили внаслідок проєктів зі збереження дикої природи за останні півстоліття.

Проєкт "Тигр" розпочався 1973 року після того, як перепис великих кішок засвідчив, що індійські тигри швидко вимирають через втрату середовища проживання, нерегульоване спортивне полювання і зростання браконьєрства. Вважається, що в той час популяція тигрів становила близько 1800 особин, але експерти вважають цю цифру завищеною.

Кілька груп корінного населення стверджують, що стратегії збереження, на які глибоко вплинув американський екологічний рух, означали викорінення численних громад, які жили в лісах протягом тисячоліть.

Члени кількох груп корінного населення або адівасі — так називають корінних жителів країни — створили Комітет зі встановлення прав адівасі Нагарахоле, щоб висловити протест проти виселення з їхніх споконвічних земель.

"Нагарахоле був одним із перших лісів, що потрапили під проєкт "Тигр", і наші батьки, бабусі й дідусі, ймовірно, були одними з перших, кого витіснили з лісів в ім'я збереження природи", — сказав 27-річний Дж. А. Шіву, що належить до племені джену-куруба. "Ми втратили право відвідувати свої землі, храми й навіть збирати мед у лісах. Як ми можемо продовжувати так жити?"

Джену, що означає мед південноіндійською мовою каннада, є основним джерелом засобів до існування для племені. Вони збирають його з вуликів у лісах для продажу.

Деякі експерти стверджують, що політика охорони природи, спрямована на захист незайманої дикої природи, була зумовлена забобонами щодо місцевих громад.

Міністерство у справах племен індійського уряду неодноразово заявляло, що працює над правами адівасі. Лише близько 1% із понад 100 мільйонів адівасі в Індії отримали будь-які права на лісові угіддя, попри ухвалений у 2006 році урядовий закон, метою якого було "усунути історичну несправедливість" щодо лісових громад.

Тим часом чисельність тигрів в Індії процвітає: 3167 тигрів країни становлять понад 75% світової популяції диких тигрів.

Шараччандра Леле з Бангалорського фонду досліджень у галузі екології та навколишнього середовища Ашоки вважає, що модель охорони природи застаріла.

"Уже є кілька прикладів, коли ліси активно використовувалися місцевими громадами, і чисельність тигрів фактично збільшувалася", — сказав він.

Шиву, представник племені джену-куруба, також хоче повернутися до життя, в якому корінні громади й тигри жили разом.

"Ми вважаємо їх богами, а себе — охоронцями цих лісів", — сказав він.