ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Ірані встановлюють камери спостереження для ідентифікації жінок, які не носять хіджаб (ВІДЕО)

Велика Епоха
Жінка у хіджабі (Pixabay)

Іранська влада використовуватиме камери спостереження в громадських місцях для виявлення жінок, які порушують закон про носіння хіджабу, повідомляють державні ЗМІ.

Жінки в Ірані ризикують бути заарештованими, якщо не покривають волосся. Багато з них порушують обов'язковий дрес-код в рамках масових протестів, що почалися після смерті молодої жінки під час ув'язнення за нібито порушення правил носіння хіджабу.

Але влада не демонструє жодних ознак відступу в цьому питанні.

"В якості інноваційного заходу і для запобігання напруженості і конфліктів при дотриманні закону про хіджаб, іранська поліція буде використовувати розумні камери спостереження в громадських місцях для ідентифікації людей, які порушують правила", — повідомило іранське інформаційне агентство Tasnim.

Як тільки жінки будуть ідентифіковані, вони отримають попереджувальні повідомлення із зазначенням конкретного часу і місця, де вони "порушили" закон, повідомляє Tasnim.

"У контексті збереження цінностей, захисту сімейного життя, підтримки психічного здоров'я і душевного спокою суспільства, будь-яка індивідуальна або колективна поведінка, що суперечить закону, не буде терпимою", — повідомили в Tasnim.