ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Комуністична влада КНР продовжує знищувати "проамериканські погляди", — експерти

Велика Епоха
Комуністична влада КНР продовжує знищувати "проамериканські погляди", — експерти

Комуністична влада Китаю має давню звичку лаяти Сполучені Штати та "американський імперіалізм".

У 1950 році, через рік після захоплення влади в Китаї, компартія почала проводити освітню кампанію "Трьох поглядів", тобто ненависть, неповагу і презирство до "американського імперіалізму". Метою було знищити проамериканські погляди, що переважали на той час у китайському суспільстві.

14 липня 1956 року, виступаючи перед жителями Латинської Америки, Мао Цзедун заявив, що "американський імперіалізм — це паперовий тигр". Ця фраза пізніше була впроваджена в мислення кількох поколінь китайців.

Якщо говорити про нещодавні події, то 6 березня 2023 року під час парламентських сесій нинішній генсек КНР Сі Цзіньпін прямо розкритикував США, заявивши, що західні країни на чолі зі Сполученими Штатами проводять політику стримування і придушення Китаю.

Чому ж компартія Китаю (КПК) завжди лає США?

США часто надавали допомогу КПК

Хіба Сполучені Штати спочатку придушували КПК? Історичні факти свідчать про те, що США не тільки не чинили на неї тиску, а й неодноразово допомагали їй у критичні моменти.

Так, 1969 року Радянський Союз готувався завдати "хірургічного" ядерного удару по КНР. Напередодні інциденту США сповістили про це КПК, і водночас попередили СРСР: щойно ядерна ракета залишить радянський кордон, для США це означатиме початок Третьої світової війни, водночас усі міста Радянського Союзу перебувають у межах досяжності американських ядерних ракет. Таким чином Штати допомогли КПК уникнути ядерної війни з Радянським Союзом.

У 1972 році, проводячи "Культурну революцію", а також антирадянські та антиамериканські дії, КПК опинилася перед великою дилемою у внутрішній і зовнішній політиці. У цей час президент США Ніксон відвідав Китай і врятував КПК від небезпеки.

У 1978 році КПК опинилася на межі краху через "Культурну революцію", яка принесла країні величезні лиха. Щоб уникнути розвалу, їй довелося почати так звану "політику реформ і відкритості". США відкрили свої двері для Китаю і знову врятували КПК.

У 1990-ті роки, коли комуністичні режими в Радянському Союзі та країнах Східної Європи один за одним звалилися, КПК знову зіткнулася з кризою свого правління і США знову відкрили свої двері для неї.

У 2000 році США надали КНР постійний статус "нормальних торговельних відносин", який є найбільш сприятливим для зовнішньої торгівлі. У 2001 році США погодилися на вступ Китаю до Світової організації торгівлі. Після цього в Китай величезним потоком ринули американські інвестиції, а китайські товари заполонили ринок США. У результаті КПК отримала величезну вигоду від дефіциту торгового балансу з Америкою, і всього за 10 років стала другою за величиною економікою у світі.

Америка — найдружелюбніша країна до Китаю?

Насправді зазирнувши в сучасну історію, нескладно виявити, що впродовж більш ніж ста років найбільше у світі Китаю допомагали саме США.

Так, на початку минулого століття цинський уряд підписав "Прикінцевий протокол" з 11 країнами Заходу, які брали участь у придушенні повстання іхетуанів (боксерів). Згідно з протоколом, Китай зобов'язався сплатити контрибуцію в розмірі 450 мільйонів таелів. Сполученим Штатам із цієї суми дісталося понад 32 мільйони таелів.

У 1908 році США офіційно оголосили, що повернуть половину цих грошей Китаю для субсидування китайських студентів, які навчаються в США.

З 1917 по 1921 роки США витратили ще частину контрибуції для будівництва в Пекіні лікарні та медичного коледжу.

У 1924 році Конгрес США ухвалив резолюцію про використання частини контрибуції, що залишилася, для створення Фонду просування китайської культури та освіти. Після цього фонд надав китайському Університету Цинхуа великі суми у вигляді студентських стипендій.

Багато китайських студентів, які навчаються в США за програмою "Контрибуція за боксерів" (Boxer Indemnity), стали елітою китайських академічних кіл і зіграли важливу роль у сприянні розвитку китайських гуманітарних наук і техніки.

Під впливом США деякі інші країни, які підписали "Заключний протокол", також повернули контрибуцію Китаю.

Коли Китай був у найбільшій небезпеці під час антияпонської війни, США надали йому велику кількість матеріальних і фінансових ресурсів, а також направили на допомогу групу добровольців, відому як "Літаючі тигри".

США також допомогли Китаю стати постійним членом Ради Безпеки ООН.

Крім того, на цей час 5 мільйонів китайців отримали американське громадянство.

Діти з сімей великих китайських чиновників люблять США

Члени сімей і нащадки високопоставлених чиновників компартії Китаю мають особливу симпатію до США, вони люблять їздити в Штати і навіть не хочуть повертатися назад.

США є однією з основних країн, яку вибирають члени сімей чиновників КПК для навчання, імміграції та інвестування.

Так, Кун Дунмей, онука Мао Цзедуна, отримала в Пенсільванському університеті у США ступінь магістра в галузі міжнародних комунікацій.

Ден Чжифан, син Ден Сяопіна, навчався в Рочестерському університеті в США і отримав докторський ступінь з квантової фізики. Єдиний онук Ден Сяопіна, Ден Чжуоді, народився в США. Онука Ден Сяопіна, Чжо Юе, навчалася в середній школі та коледжі в США і закінчила коледж Велслі в Бостоні.

Цзян Мяньхен, старший син колишнього китайського генсека Цзян Цземіня, навчався в Університеті Дрекселя у Філадельфії. Цзян Чжичен, онук Цзян Цземіня, закінчив Гарвардський університет.

Ху Хайцін, дочка колишнього генсека Ху Цзіньтао, іммігрувала до США.

Сі Мінцзе, дочка нинішнього генсека Сі Цзіньпіна, навчалася в Гарвардському університеті.

Ян Цзечі, колишній член Політбюро ЦК КПК і директор Центрального управління закордонних справ, понад десять років живе в США з дружиною і дочкою.

Таких прикладів безліч. Як сказав один відомий китайський партійний пропагандист: "Антиамериканізм — це робота, а залишитися в США — це життя".

Чому КПК вважає США головним ворогом?

Попри те, що США надали велику допомогу Китаю і, зокрема, КПК, влада КНР знижує градус антиамериканської риторики тільки тоді, коли в неї виникають труднощі і вона хоче використати Сполучені Штати.

В інших же випадках Пекін не втомлюється називати США "закордонними ворожими силами номер один".

Чому ж КПК не може згадувати хороше про Сполучені Штати?

Для цього є, як мінімум, три основні причини:

По-перше, родоначальник комунізму Карл Маркс ненавидів капіталізм і виступав проти нього. Він вимагав, щоб комуністи за допомогою насильства повалили уряди в усіх капіталістичних країнах і замінили їх на свої.

Цей ген передали КПК, тому компартія Китаю всім своїм єством ненавидить капіталізм і, звісно, США, як лідера капіталістичного світу.

Друга причина полягає в тому, що марксистсько-ленінські цінності, яких дотримується КПК, докорінно відрізняються від універсальних цінностей, які відстоюють США.

Серед цих універсальних цінностей на першому місці стоїть віра в Бога, з якої випливають свобода, демократія, верховенство закону і права людини.

Однак комунізм, навпаки, пропагує атеїзм і боротьбу, з яких і походять деспотизм, диктатура та беззаконня.

Третя причина полягає в тому, що у США немає фундаментального конфлікту інтересів з китайським народом, а є конфлікт тільки з самою КПК.

КПК проводить політику "трьох монополій", тобто монополію на істину, владу та економіку.

Ця політика створила червону еліту, що складається з наймогутніших сімей партійних керівників. Використовуючи свою владу, вони монополізували всі найприбутковіші галузі китайської промисловості.

Відтоді, як у 2018 році вибухнула китайсько-американська торговельна війна, конфлікт інтересів між США і КПК значно загострився і привернув увагу людей у всьому світі.

Як можна зрозуміти з вищесказаного, у КПК є вагомі причини ненавидіти США.

За матеріалами Epoch Times