ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Макрон: Європа повинна зменшити свою залежність від США (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Ludovic Marin/Pool/AFP via Getty Images)

Європа повинна зменшити свою залежність від США і не втягуватися в конфронтацію між Китаєм і США через Тайвань. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю виданню Politico і французьким журналістам під час поїздки до Китаю.

Він сказав, що "найбільший ризик", з яким стикається Європа, полягає в тому, що вона "потрапить у кризи, які не є її кризами, що заважає їй побудувати свою стратегічну автономію".

Видання зазначає, що Макрон розвивав "свою улюблену теорію "стратегічної автономії" для Європи, імовірно на чолі з Францією", яка допоможе їй стати "третьою наддержавою". Макрон стверджував, що вже "виграв ідеологічну битву за стратегічну автономію" для Європи, пише Politico.

Китай почав навчання навколо Тайваню в суботу в гніві після того, як президент острівної держави Цай Інвень зустрівся зі спікером Палати представників США Кевіном Маккарті (республіканець від штату Каліфорнія) в середу. Китай вважає Тайвань з демократичним управлінням своєю територією і ніколи не відмовлявся від застосування сили для взяття острова під свій контроль, тоді як уряд Тайваню категорично заперечує проти претензій Китаю.

Європа має краще фінансувати свою оборонну промисловість, розвивати ядерну та відновлювану енергетику і знижувати залежність від долара США, щоб обмежити свою залежність від Сполучених Штатів, також сказав Макрон. Макрон вирушив до Китаю з бізнес-делегацією з 50 осіб, включно з Airbus і виробником атомної енергії EDF, які підписали угоди під час візиту.

Але інші європейські офіційні особи не поділяють точку зору Макрона. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн супроводжувала президента Франції під час його візиту.

"Стабільність у Тайванській протоці має першорядне значення", — сказала вона Сі під час зустрічі в Пекіні минулого тижня. "Загроза застосування сили для зміни статус-кво неприйнятна".

Макрон, за даними Politico, схоже, не згоден. "Європейці не можуть вирішити кризу в Україні; як ми можемо достовірно сказати про Тайвань: "будьте обережні, якщо ви зробите щось не так, ми будемо там"? Якщо ви дійсно хочете посилити напруженість, зробіть це", — сказав він виданню.