ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай використовує міжнародні порти для збору розвідувальних даних, — експерти (ВІДЕО)

Велика Епоха
Китайське науково-дослідне судно Yuan Wang 5 прибуває в порт Хамбантота, Шрі-Ланка, 16 серпня 2022 року. (Ishara S. Kodikara/AFP via Getty Images)

Комуністичний Китай використовує іноземні порти для розширення свого військового впливу і, можливо, для таємного збору розвідувальних даних про США та їхніх союзників, кажуть експерти.

За словами Ісаака Кардона, старшого наукового співробітника з вивчення Китаю у Фонді Карнегі за міжнародний мир, Китайська комуністична партія (КПК) використовує об'єкти подвійного призначення по всьому світу для задоволення як комерційних, так і військових потреб.

Коментарі Кардона прозвучали в заяві для Комісії з огляду економіки та безпеки США і Китаю (USCC), яка 26 січня провела слухання з питання китайської військової дипломатії.

Він попередив, що глобальну портову мережу КПК, яка охоплює одні з найбільших у світі морських терміналів, може бути використано для таємного збору розвідувальної інформації про західні збройні сили, а також про цивільні судна.

"Китайська портова мережа являє собою готову платформу для збору розвідданих", — сказав Кардон.

Кардон зазначив, що контроль КПК над іноземними портами дає режиму можливість ефективно контролювати міжнародну торгівлю. Режим може ухвалити рішення про заборону використання своїх об'єктів, щоб чинити негативний вплив на супротивників або конкурентів.

Він також сказав, що режим використовує численні способи проєктування сили на морі і буде продовжувати зміцнювати свій контроль над торговими портами, будуючи нові військові бази по всьому світу.

Здатність КПК формувати міжнародне середовище безпеки й втручатися в інтереси безпеки США досягла нового рівня, вважає Філіп Сондерс, директор Центру вивчення китайських військових питань при Національному університеті оборони.

Дійсно, військове крило КПК, Народно-визвольна армія Китаю (НВАК), тепер має глобальну присутність і вплив скрізь, куди б не спрямувалися погляди режиму.

Режим прагне використовувати НВАК для досягнення дипломатичних і політичних перемог, сказав Сондерс, і наразі контролює понад 130 військових офіцерів по всьому світу.

У китайських військових звітах військова дипломатія описується як компонент ширших дипломатичних зусиль Китаю і наголошується, що військова дипломатія "завжди повинна бути спрямована на загальні дипломатичні цілі країни та дотримуватися правильного напрямку", — сказав Сондерс.

Крістен Ганнесс, старший політичний дослідник RAND Corporation, заявила, що КПК використовує НВАК для формування міжнародного порядку, щоб протистояти антикомуністичним наративам, здобути політичну перевагу та знизити здатність США до координації та партнерства.

Ця тенденція, додала вона, може тільки посилюватися в міру того, як режим знаходитиме все більше партнерів, готових надати йому землю під військові об'єкти за кордоном.

За матеріалами The Epoch Times