ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Південна Корея обговорить зі США "питання", порушені в документах, що просочилися в мережу (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Denis Balibouse/Reuters)

Південна Корея поінформована про витік кількох секретних військових документів і планує обговорити зі Сполученими Штатами "питання, що виникли", заявив у неділю офіційний представник президента Південної Кореї.

Кілька секретних військових документів США, що мають стосунок до війни в Україні, нещодавно були розміщені в соціальних мережах. За повідомленням Reuters, у п'ятницю три американські чиновники заявили, що за цим витоком, ймовірно, стоїть Росія або проросійські елементи.

Агентство Reuters не змогло перевірити справжність документів. Міністерство юстиції США заявило, що розслідує витік.

Один із документів, отриманих Reuters, містить подробиці внутрішніх обговорень між високопоставленими південнокорейськими чиновниками щодо тиску США на Сеул з метою змусити його допомогти поставити зброю Україні.

У документі, на якому немає дати, йдеться про те, що Південна Корея погодилася продати артилерійські снаряди, щоб допомогти США поповнити свої запаси, наполягаючи на тому, що "кінцевим користувачем" мають бути американські військові. Вищі південнокорейські чиновники побоювалися, що Сполучені Штати перенаправлять їх в Україну.

На запитання про те, чи планує Південна Корея висловити протест або вимагати пояснень від США, чиновник, який відмовився назвати своє прізвище, сказав, що уряд вивчить прецеденти й справи, пов'язані з іншими країнами.

Після вторгнення Росії в Україну, Південна Корея підписала великі угоди про постачання сотень танків, літаків та іншого озброєння Польщі, члену НАТО. Президент Юн Сок Йоль заявив, що південнокорейський закон, який забороняє постачати зброю країнам, залученим до конфлікту, ускладнює надсилання зброї в Україну.

Південнокорейський чиновник підтвердив, що політика Південної Кореї не змінилася.

Юн планує зустрітися з президентом США Джо Байденом 26 квітня під час державного візиту до Вашингтона.