ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Якщо відео зі стратою справжнє, то Росія стане в один ряд з ІДІЛ — президент Чехії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Петр Павел. (Michal Cizek/AFP via Getty Images)

Якщо підтвердиться автентичність жорстокого відео, на якому показано обезголовлення українського солдата, російських солдатів поставлять в один ряд із так званою Ісламською державою (ІДІЛ), заявив президент Петр Павел. Він відреагував на заклик президента України Володимира Зеленського до світових лідерів відреагувати. Вкрай жорстоке відео, на якому людина у формі з білою пов'язкою — використовуваної російською армією вторгнення в Україну — відрізає голову живій людині у формі з українськими відзнаками, пише ČTK. Президент Чехії зробив свої коментарі після засідання Ради державної безпеки, яке він відвідав 12 квітня вперше після обрання.

Президент сказав, що справжність запису не може бути перевірена, тому він не може коментувати конкретний випадок. Але він додав, що є багато інших задокументованих випадків, які вимагають засудження і які не відповідають 21 століттю. "Якщо це підтвердиться, то це поставить російських солдатів в один ряд з Ісламською державою, що ми всі повинні засудити", — сказав він, маючи на увазі терористичну організацію.

Реагуючи на ці кадри, президент Зеленський заявив, що світ має їх побачити, і закликав світових лідерів відреагувати. Глава української дипломатії Дмитро Кулеба порівняв Росію з так званою Ісламською державою (ІДІЛ). "У Мережі поширюється моторошне відео, на якому російські військові обезголовлюють українського військовополоненого. Абсурдно, що Росія, яка гірша за ІДІЛ, головує в РБ ООН", — написав він у Твіттері, маючи на увазі терористичну організацію, бойовики якої кілька років тому виклали відео з Іраку та Сирії, що демонструють обезголовлення полонених. Цього місяця Москва взяла на себе ротаційне головування в Раді Безпеки ООН.

Відео, яке, за словами CNN, розмістили 8 квітня на проросійському каналі, імовірно, зняли найманці з російської групи "Вагнер", і, судячи з усього, на ньому зображено обезголовлені трупи двох українських солдатів, які лежать на землі поруч із розбитою військовою машиною. Російські соціальні мережі стверджують, що відео було знято біля Бахмута на сході України, зазначає CNN, додаючи, що не може підтвердити це місце.