ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Норвегія вислала з посольства 15 російських "офіцерів розвідки" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(OLE BERG-RUSTEN/NTB/AFP via Getty Images)

Норвегія висилає 15 співробітників російського посольства, які, як заявило в четвер Міністерство закордонних справ, були співробітниками розвідки, що діяли під прикриттям дипломатичних посад, і це остання така висилка з боку західної країни з часу вторгнення Москви в Україну.

Російське посольство в Осло заявило агентству Reuters, що рішення Норвегії є "ще одним вкрай недружнім кроком, на який буде відповідна реакція".

Наразі в Осло акредитовано близько 40 російських дипломатів, тож висилка становить більше третини від їхньої кількості.

Це останній випадок, коли західна країна висилає російських дипломатів відтоді, як Москва розпочала повномасштабну війну проти України минулого року. Цього року російських дипломатів також вислали Естонія, Нідерланди та Австрія.

Норвегія також вислала трьох росіян у квітні 2022 року.

"Їхня діяльність становить загрозу для Норвегії", - заявила на прес-конференції міністр закордонних справ Норвегії Анникен Хутфельдт.

"Ми стежили за їхньою діяльністю протягом тривалого часу. Вони посилилися після вторгнення в Україну".

Вид на посольство Росії в Осло, Норвегія, 13 квітня 2023 року. REUTERS/Victoria Klesty

Вона додала, що відповідні офіцери повинні покинути Норвегію найближчим часом.

Російське міністерство закордонних справ заявило, що Москва відреагує на висилку, повідомило державне інформаційне агентство ТАСС, не уточнюючи подробиць.

Норвегія, член військового альянсу НАТО, межує з Росією в Арктиці.

Висилка може ще більше ускладнити процес передачі головування в Арктичній раді, багатосторонньому органі, в якому арктичні країни обговорюють питання, що стосуються полярного регіону.

Наразі головуючою країною є Москва, але Норвегія має прийняти головування 11 травня, і Осло заявив, що надаватиме пріоритет плавному переходу влади.

Хутфельдт сказала, що ще занадто рано говорити про те, чи вплине виключення членів на перехідний період в Арктичній раді.

Скандинавська країна, як і раніше, прагне підтримувати нормальні дипломатичні відносини з Росією, а російських дипломатів вітають у Норвегії, сказала Хутфельдт.