ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гутерріш пішов назустріч Росії під час переговорів щодо зернової угоди (ВІДЕО)

Велика Епоха
Глава ООН Антоніу Гутерріш. (Mary Altaffer/AP Photo)

Витік файлів Пентагону свідчить про те, що Сполучені Штати стежили за главою Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутеррішем, оскільки вважали, що він занадто м'яко ставиться до Росії після її вторгнення в Україну.

Документи, як видається, розкривають приватне листування між Гутеррішем і його заступником, яке було присвячене угоді з експорту зерна з портів Чорного моря. Генеральний секретар ООН прагнув зберегти й був готовий врахувати інтереси Росії, щоб вона відбулася.

Україна і Росія підписали експортну угоду в липні. Вони зобов'язалися дозволити експорт зерна, добрив та інших сільськогосподарських товарів через Чорне море, поки країни перебувають у стані війни. Гутерріш і президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган виступили посередниками на переговорах, які, за їхніми словами, допоможуть полегшити світову продовольчу кризу.

Під час обговорень у лютому Гутерріш "підривав ширші зусилля щодо притягнення Москви до відповідальності за її дії в Україні", стверджується в документі, що просочився.

В іншому американському документі від середини лютого йдеться про те, що Гутерріш висловив "тривогу" після розмови з Урсулою фон дер Ляєн, головою Європейської комісії, в якій вона заявила, що Європейський союз має намір збільшити виробництво зброї та боєприпасів для України.