ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Попри санкції, експорт російської нафти продовжує зростати (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ілюстрація. (LOIC VENANCE/AFP через Getty Images)

Попри шквал санкцій з боку Європейського Союзу та G7, російський експорт нафти тримається і в березні досяг трирічного максимуму, але прибуток для Москви менший, ніж торік, йдеться в останньому звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), опублікованому в п'ятницю, повідомляє CNN.

Загальний обсяг поставок нафти зріс у березні на 600 000 барелів на день до 8,1 млн барелів на день, в тому числі нафтопродуктів — на 450 000 барелів на день до 3,1 млн барелів на день.

"Російський експорт нафти в березні досяг найвищого рівня з квітня 2020 року, оскільки потоки продукції збільшилися до рівня, який востаннє спостерігався до вторгнення Росії в Україну", — зазначає паризьке МЕА в своїй останній щомісячній публікації. Як наслідок, "оціночні доходи зросли в березні на 1 млрд доларів до 12,7 млрд доларів", але вони залишаються на 43% нижчими, ніж рік тому, зазначає МЕА.

Індія — найбільший постачальник сирої нафти

Попри шквал міжнародних санкцій, спрямованих проти російської нафти, Росія намагається переорієнтувати свій експорт вуглеводневого газу на інші країни, такі як Індія. "Росія була найбільшим постачальником сирої нафти до Індії в лютому восьмий місяць поспіль з часткою майже 38%", — заявив у четвер картель-експортер нафти ОПЕК, посилаючись на дані аналітичної компанії Kpler, що спеціалізується на сировинних ресурсах.

Після санкцій, запроваджених 5 грудня щодо російської нафти, з 5 лютого діє друге ембарго ЄС на закупівлю російських нафтопродуктів морським транспортом, а також гранична ціна на ці продукти, встановлена країнами "Великої сімки".

У відповідь на ці санкції, запроваджені у відповідь на наступ Москви на Україну, розпочатий у лютому 2022 року, Росія 10 лютого попередила, що скоротить видобуток нафти на 500 000 барелів на добу, хоча й не досягла цього показника до березня. "Російський видобуток сирої нафти впав приблизно на 290 000 барелів на день у березні до 9,58 мільйона барелів на день, не досягнувши цільового показника скорочення (...), оскільки країна, схоже, переміщує свої барелі на нові ринки, попри санкції ЄС", — йдеться в повідомленні МЕА.