ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Протести у Франції переросли в насильство: поліція використовує водомети (ВІДЕО)

Велика Епоха
Учасник акції протесту стріляє феєрверком у поліцейських, під час демонстрації на площі Згоди в Парижі 17 березня 2023 року (JULIEN DE ROSA/AFP via Getty Images)

Сотні тисяч людей вийшли на вулиці по всій Франції в четвер, щоб висловити протест проти пенсійної реформи президента Еммануеля Макрона, в останній день демонстрацій перед важливим рішенням суду щодо закону.

Як і в попередні дні протесту, по всій країні відбулися сутички між поліцією і протестувальниками, а демонстранти також штурмували штаб-квартиру французької компанії з виробництва предметів розкоші LVMH у Парижі.

У п'ятницю всі погляди будуть звернені на Конституційну раду Франції, вищий адміністративний орган країни, який оголосить своє останнє слово щодо пенсійного законодавства в останній перешкоді, перш ніж Макрон зможе підписати його.

Поліція очікує, що в четвер по всій країні в акції взяли участь від 400 000 до 600 000 осіб. Це менше половини від майже 1,3 мільйона осіб, які вийшли на демонстрацію в березні в розпал протестів проти реформ, що включають підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років.

"Зараз не час здаватися, тому що саме цього і чекає Макрон", — сказав Йохан Шіверт, студент із регіону Креуз у центральній Франції.

"Рішення конституційного суду в п'ятницю покладе край демократичним і конституційним процедурам", — сказав Макрон журналістам під час поїздки до Нідерландів у середу, додавши, що громадські дебати "напевно продовжаться".

Якщо суд дасть "зелене світло" — а міністри приватно впевнені, що так і буде, — Макрон сподівається негайно підписати зміни до закону, що дасть їм змогу набути чинності до кінця 2023 року.

У західному місті Ренн підпалили автомобіль Mercedes і сміттєві контейнери, а в Нанті, який останніми тижнями був осередком напруженості, сталися сутички між протестувальниками і поліцією.

Протестувальники ненадовго зайняли штаб-квартиру LVMH на шикарній авеню Монтень у центрі Парижа і запалили димові шашки.

Опитування показують, що приблизно двоє з трьох французів проти пенсійних змін, але Макрон стверджує, що вони необхідні для того, щоб не допустити сильного дефіциту системи в найближчі десятиліття.