ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Помер туніський футболіст, який себе підпалив (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот з Facebook Нізара Іссауї)

Туніський професійний футболіст помер після того, як підпалив себе на початку цього тижня на знак протесту проти "поліцейської держави" через проблеми з поліцією, повідомив у п'ятницю його брат.

35-річний Нізар Іссауї, який залишився без клубу після виступів за кілька команд в елітному і нижчому дивізіонах, підпалив себе в понеділок у населеному пункті Хаффуз в регіоні Кайруан (центр).

У повідомленні, розміщеному на своїй сторінці у Facebook перед тим, як вжити заходів, Нізар Іссауї заявив, що вирішив засудити себе "до смерті через вогонь". "У мене більше немає сил, нехай поліцейська держава знає, що вирок буде виконаний сьогодні", — додав він. Його вчинок нагадує вчинок Мохамеда Буазізі, вуличного торговця, який підпалив себе 17 грудня 2010 року, що стало початком туніської революції, яка поклала край правлінню президента Зін ель-Абідіна Бен Алі під час першого повстання Арабської весни, що згодом перекинулося на інші країни регіону.

(Скриншот з Facebook Нізара Іссауї)

Звинувачений у тероризмі за "бананову справу"

За повідомленнями туніських ЗМІ, Нізар Іссауї мав намір протестувати проти поліції після того, як його звинуватили в "тероризмі", коли він прийшов у відділок, щоб подати скаргу на продавця фруктів, який продавав банани по десять динарів (3 євро) за кілограм, що вдвічі перевищує ціну, встановлену владою для боротьби зі спекуляцією в умовах дефіциту.

На відео, що поширюється в соціальних мережах, видно, як Нізар Іссауї знімає себе на телефон і вигукує: "За суперечку з людиною, яка продає банани по 10 динарів, мене звинувачують у тероризмі в поліцейському відділку. Тероризм через банани".

Нізар Іссауї, спочатку госпіталізований в Кайруані з опіками третього ступеня, потім був переведений до лікарні для постраждалих від опіків в Тунісі. "Він помер минулої ночі і буде похований сьогодні", — повідомив AFP його брат Ряд Іссауї.

За повідомленнями туніських ЗМІ, після оголошення про його смерть у четвер ввечері в місті Хаффуз почалися сутички між молодими людьми, які кидали каміння, і поліцією, яка застосувала сльозогінний газ для їх розгону. Влада Тунісу не надала жодних коментарів з цього приводу.