ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайську компанію Xiaomi оголошено спонсором війни (ВІДЕО)

Велика Епоха
Магазин Xiaomi в Пекіні. (Greg Baker/AFP)

Національне агентство України із запобігання корупції (НАЗК) оголосило 13 квітня, що воно внесло китайського техногіганта компанію Xiaomi до свого списку "міжнародних спонсорів війни".

Причина в тому, що компанія Xiaomi не тільки продовжує працювати в Росії після початку її військового вторгнення в Україну, але навіть і домінує на місцевому ринку смартфонів. Податки, які компанія платить у РФ, витрачаються Кремлем на війну.

У заяві НАЗК, зокрема, йдеться: "У третьому кварталі 2022 року порівняно з попереднім кварталом Xiaomi збільшила поставки в Росію на 39 %. У 2022 році Xiaomi подвоїла свою частку ринку і зараз є лідером продажів смартфонів у Росії. Компанія сплатила до бюджету агресора 2,5 млн доларів США. Таким чином, Xiaomi продовжує спонсорувати військову агресію Росії".

За даними російського оператора мобільного зв'язку МТС, компанія Xiaomi та її суббренд POCO стали лідерами продажів смартфонів у Росії 2022 року з часткою ринку 33 %.

За даними НАЗК, компанія Xiaomi не проводила маркетингової діяльності в Росії з весни 2022 року.

"Однак, станом на сьогодні, Xiaomi активно відновлює набір персоналу до своїх російських офісів і оголосила про офіційний старт продажів флагманських смартфонів у Росії, що свідчить про наміри компанії відновити повноцінну присутність у Росії", - йдеться в заяві НАЗК.

Наступного дня компанія Xiaomi опублікувала у Twitter свій коментар з цього питання, в якому заявила, що не підтримує жодних військових дій і виступає за "мир у всьому світі".

Загалом у списку НАЗК уже 21 компанія. Усіх їх також внесено до міжнародної бази даних World-Check, де міститься перелік осіб та організацій із підвищеним ризиком, що використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регулятивними та репутаційними ризиками.