ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай повідомив про перший у світі випадок смерті людини від пташиного грипу H3N8 (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вакцинація курчат проти пташиного грипу H9 на фермі в повіті Чанфен, провінція Аньхой, Китай, 14 квітня 2013 року. (Stringer/Reuters)

Китаянка померла від пташиного грипу H3N8 — це перший у світі випадок смерті людини від штаму вірусу, який дотепер украй рідко зустрічався в людей. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про це у своїй заяві від 11 квітня.

27 березня Національна комісія охорони здоров'я комуністичного режиму Китаю повідомила ВООЗ про підтверджений випадок зараження людини вірусом пташиного грипу H3N8. Пацієнткою виявилася 56-річна жінка з провінції Гуандун. Вона захворіла 22 лютого цього року, була госпіталізована з важкою пневмонією 3 березня і померла 16 березня, йдеться в повідомленні ВООЗ.

Однак китайська влада на той час не повідомила громадськості про цю смерть.

Згідно з повідомленням від 26 березня на офіційному сайті Центру з контролю та профілактики захворювань провінції Гуандун, у місті Чжуншань було зареєстровано один випадок H3N8, на який захворіла 56-річна жінка з множинною мієломою та іншими супутніми захворюваннями. У звіті також говориться, що випадок був незвичайним і що ризик передачі вірусу був низьким. Однак у повідомленні не повідомлялося, що пацієнтка вже померла.

Згідно зі звітом Центру з контролю і профілактики захворювань провінції Гуандун, джерело інфекції пацієнтки ще не визначено. У близькому колі її контактів інфікування або симптомів захворювання не спостерігалося.

29 березня китайське ЗМІ 21 Finance and Economics повідомило, що під час дослідження, проведеного китайськими та австралійськими вченими, було проаналізовано понад 70 000 записів про грип тварин за останні майже півстоліття (1970-2016). Результати дослідження засвідчили, що "наступна пандемія, яка охопить світ, може бути спричинена новим штамом вірусу грипу, який походить від тварин, до якого у людини не буде імунітету".

Згідно з інформацією CDC, існує безліч підтипів пташиного грипу, і тісний контакт людини з живими або мертвими домашніми й дикими птахами підвищує ймовірність того, що пташиний грип стане зоонозним захворюванням, яке може передаватися людині.

56-річна жінка з Гуандуна — це третій випадок зараження людини вірусом H3N8, зареєстрований у материковому Китаї. Китайський режим повідомив про один випадок у квітні 2022 року, а про інший — у травні 2022 року. В обох випадках інфікування могло статися внаслідок прямого або непрямого контакту із зараженою домашньою птицею.

26 квітня 2022 року Національна комісія охорони здоров'я комуністичного режиму Китаю повідомила, що 4-річного хлопчика в провінції Хенань було інфіковано вірусом пташиного грипу H3N8, що стало першим у світі випадком зараження цим штамом. Китайські офіційні особи тоді заявили, що хлопчик заразився вірусом унаслідок контакту з домашнім птахом.