ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кім Чен Ин наказав запустити перший у Північній Кореї супутник-шпигун (ВІДЕО)

Велика Епоха
Поки що немає подробиць про те, коли буде запущений супутник-шпигун (STR/KCNA VIA KNS/AFP через Getty Images)

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин наказав запустити перший північнокорейський військовий розвідувальний супутник-шпигун, розробка якого щойно завершилася, повідомило в середу державне інформаційне агентство.

Під час візиту до Північнокорейського космічного агентства Кім Чен Ин зажадав, "щоб перший військовий розвідувальний супутник-шпигун (Північної Кореї), створення якого було завершено в квітні, був запущений за графіком",  — повідомляє офіційне інформаційне агентство KCNA. Кім Чен Ин, який разом зі своєю дочкою інспектував Національне управління аерокосмічного розвитку (NADA), не надав жодних подробиць про дату запуску. Виступаючи перед співробітниками космічного агентства, він закликав до розгортання "кількох розвідувальних супутників на різних орбітах".

За словами Кім Чен Ина, наявність військової розвідувальної техніки є "першочерговим завданням, яке необхідно виконати", щоб протистояти тому, що він назвав загрозами і агресією з боку Сеула і Вашингтона. Ця заява пролунала через кілька днів після того, як Пхеньян заявив про успішний запуск нової міжконтинентальної балістичної ракети на твердому паливі (МБР), що стало значним проривом у північнокорейській програмі озброєнь.

Супутник-шпигун

У грудні 2022 року Північна Корея заявила, що провела "велике фінальне випробування" у розробці супутника-шпигуна. Ці заяви одразу ж були спростовані експертами, які заявили, що якість знімків, нібито отриманих із супутника, була низькою. Розробка супутника-шпигуна для військової розвідки вже була одним з основних проєктів північнокорейської оборонної програми, представленої Кім Чен Ином у 2021 році.

До цієї заяви слід ставитися серйозно

"Схоже, що Північна Корея запустить свій супутник, який поки що є "символічним", і поступово вдосконалюватиме його, — сказав AFP перебіжчик Ан Чан Іль, директор Всесвітнього інституту північнокорейських досліджень. "Якщо Китай і Росія не нададуть технологічної підтримки, Північній Кореї буде важко вести шпигунську діяльність за допомогою власного обладнання", — сказав він. Але на думку Янга Му Джина, президента Університету північнокорейських досліджень у Сеулі, заяву північнокорейського лідера слід сприймати серйозно. За його словами, північнокорейські розвідувальні супутники можуть зіграти ключову роль у превентивному ядерному ударі і становити значну загрозу для Південної Кореї.

Двері для переговорів про роззброєння зачинені

Останнім часом Північна Корея збільшила кількість випробувань балістичних ракет, а минулого року оголосила свій ядерний статус "незворотнім", зачинивши двері для будь-яких переговорів про роззброєння. Вашингтон і Сеул посилили військову співпрацю і збільшили кількість масштабних спільних маневрів у регіоні, що розлютило Пхеньян, який розглядає ці навчання як генеральну репетицію вторгнення на свою територію.