ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

G7 обіцяє змусити країни, які допомагають Росії у війні, заплатити "високу ціну" (ВІДЕО)

Велика Епоха
(ANDREW HARNIK/POOL/AFP via Getty Images)

У вівторок глави дипломатії "Великої сімки" виступили із суворим попередженням країнам, які надаватимуть допомогу Росії у війні проти України.

Міністри закордонних справ основних промислово розвинених держав пообіцяли продовжувати "посилювати" санкції проти Росії та подвоїти зусилля щодо запобігання їх обходу третіми країнами.

У підсумковому комюніке їхньої зустрічі "безвідповідальну ядерну риторику" Росії та погрозу розмістити надпотужну зброю в Білорусі назвали "неприйнятними". "Ми підтримуємо Україну в її підготовці до контрнаступу з метою повернення своєї території", — заявив журналістам держсекретар США Ентоні Блінкен.

Країни G7 (Франція, Японія, США, Канада, Німеччина, Італія та Велика Британія) також застерегли Пекін від його військових амбіцій у Південнокитайському морі та наголосили на незмінності своєї позиції щодо Тайваню. "Немає жодних змін в основних позиціях членів G7 щодо Тайваню", — йдеться в заяві головних дипломатів.

Хоча під час дискусій явно домінували війна між Росією і Україною та амбіції Китаю в Азійсько-тихоокеанському регіоні, міністри G7 також розглянули безліч інших глобальних політичних питань і криз. Вони закликали комуністичний режим Північної Кореї "утриматися" від подальших ядерних випробувань і запусків балістичних ракет. Вони також "рішуче засудили" бойові дії, що тривають від суботи в Судані, і закликали до їхнього "негайного припинення". За даними ООН, унаслідок сутичок між регулярною армією і воєнізованими формуваннями загинуло вже близько 200 осіб.

Комюніке G7 закликає всю міжнародну спільноту до "прозорості" щодо ядерної зброї.