ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

"Велика сімка" закликає до "мирного врегулювання" китайсько-тайванських проблем (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі (ліворуч) вітає державного секретаря США Ентоні Блінкена (у центрі) і посла США в Японії Рама Емануеля (праворуч) перед від'їздом до Каруїдзави на зустріч міністрів закордонних справ країн "Великої сімки", Токіо, Японія, 16 квітня 2023 року. (Andrew Harnik/Pool/AP Photo)

Міністри закордонних справ країн G-7, які зібралися в Японії для обговорення ситуації в Індо-Тихоокеанському регіоні, 16 квітня закликали до "мирного розв’язання міжконтинентальних проблем" між Китаєм і Тайванем.

У неділю в Японії розпочала роботу триденна міністерська зустріч "Великої сімки", у якій узяли участь міністри закордонних справ Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США та Європейського союзу.

Міністри заявили, що єдність країн G-7 "надзвичайно важлива" для розв'язання різних проблем, які стоять перед Індо-Тихоокеанським регіоном, зокрема загроз, які надходять від комуністичного Китаю та Північної Кореї, як повідомляє міністерство закордонних справ Японії.

Міністр закордонних справ Японії Йосімаса Хаясі наголосив на необхідності "продовжувати діалог із Китаєм", а також "прямо висловити загальну занепокоєність" і закликати Китай "діяти як відповідального члена міжнародної спільноти".

Міністри виступили проти "будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою" і підтвердили "важливість миру і стабільності в Тайванській протоці".

Вони рішуче засудили серію ракетних запусків Північної Кореї, водночас Хаясі висловив "серйозну стурбованість" з приводу "безпрецедентної частоти та характеру" цих запусків.

17 квітня міністри обговорили війну Росії в Україні, яка триває, й підтвердили свою прихильність повній координації та забезпеченню дотримання санкцій проти Росії, а також наданню рішучої підтримки Україні.

"Вони [міністри] погодилися посилити координацію щодо запобігання ухилень від санкцій, а також щодо реагування на постачання зброї в Росію третіми сторонами", — заявило міністерство закордонних справ Японії.

За матеріалами The Epoch Times USA