ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС відхилив заборону Польщі та Угорщини на українське зерно (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Yasin Akgul/AFP via Getty Images)

Європейська комісія відхилила введені Польщею та Угорщиною заборони на імпорт українського зерна.

Обидві країни заявили, що ці заходи необхідні для захисту їхніх сільськогосподарських секторів від дешевого імпорту.

Заборона поширюється на зерно, молочні продукти, цукор, фрукти, овочі та м'ясо і діятиме до кінця червня.

Комісія заявила, що вироблення торговельної політики не входить до компетенції окремих держав-членів.

Хоча Комісія заявила, що односторонніх кроків не допустять, вона поки що не уточнила, яких заходів вона вживатиме щодо Польщі та Угорщини.

"У такі складні часи вкрай важливо координувати та узгоджувати всі рішення в рамках ЄС", - ідеться в заяві прессекретаря Комісії.

Більша частина українського зерна експортується через Чорне море, але вторгнення Росії торік порушило експортні маршрути і призвело до того, що велика кількість зерна опинилася в Центральній Європі.

Угода з Росією, укладена за посередництва ООН і Туреччини, дозволяє Україні продовжувати експорт морем, але Росія сповільнює цей процес надмірно старанними перевірками.

Польща та Угорщина оголосили про це в суботу. Це рішення було ухвалено після скарг місцевих фермерів, які заявили, що їх утискають у ціні через дешевше українське зерно, яке наповнює їхні ринки.

У неділю міністр економічного розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда уточнив, що заборона поширюється як на транзитні товари, так і на ті, які залишаються в Польщі.

Він закликав до переговорів з Україною для створення схеми, яка забезпечить проходження експортних товарів через Польщу і не потрапляння їх на місцевий ринок.

Міністри Польщі та України мають зустрітися для обговорення цього питання в Польщі в понеділок.