ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нідерланди розширять правила евтаназії, щоб охопити дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Голландське законодавство вже пропонує можливість евтаназії для невиліковно хворих немовлят до їхнього першого дня народження і для дітей старше 12 років. (Jonathan Hayward/The Canadian Press)

У Нідерландах планують розширити правила евтаназії, включивши в них можливість лікарів надавати допомогу при смерті невиліковно хворих дітей у віці від одного до 12 років.

Нові правила стосуватимуться від п'яти до 10 дітей на рік, які нестерпно страждають від своєї хвороби, не мають надії на покращення і яким паліативна допомога не може принести полегшення, заявив уряд у п'ятницю.

"Кінець життя для цієї групи дітей є єдиною розумною альтернативою нестерпним і безнадійним стражданням дитини", — йдеться в заяві.

Нідерланди стали першою країною в світі, яка легалізувала евтаназію за суворих умов у 2002 році. Про всі випадки евтаназії необхідно повідомляти медичним комісіям. Закон вже передбачав можливість евтаназії для невиліковно хворих немовлят до їхнього першого дня народження і для дітей старше 12 років.

За даними регіональних комісій, у 2022 році було зареєстровано лише один випадок евтаназії неповнолітньої особи віком від 12 до 16 років.

Нідерланди не будуть першими, хто дозволить лікарям допомагати у смерті дітей різного віку. Бельгія дозволила це з 2014 року.