ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Учені б'ють на сполох: забруднення повітря загрожує розвитку плода і старшому поколінню (ВІДЕО)

Велика Епоха
Звіт, який об'єднує тисячі наукових досліджень, показує, що забруднення повітря шкідливе для здоров'я людей від дитинства до старості (Getty Images)

Забруднення повітря впливає на всі етапи життя людини — від розвитку плода та когнітивних здібностей підлітків до психічного здоров'я дорослих, ідеться у звіті, що узагальнює результати понад 35 000 досліджень з усього світу.

Дослідницька група Імперського коледжу Лондона опублікувала в понеділок огляд десятирічних наукових досліджень щодо забруднення повітря.

Команда лондонського університету вивчила результати досліджень Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), Британського комітету з медичних наслідків забруднення повітря, Королівського коледжу лікарів, Інституту впливу на здоров'я та Міжнародного агентства з вивчення раку.

Огляд виявив зв'язок між забрудненням повітря та здоров'ям новонароджених у перші тижні життя, вагою під час народження, викиднями й мертвонародженнями.

Хімічні речовини, пов'язані із забрудненням, можуть потрапити в кров вагітної жінки, що потенційно може сповільнити або затримати ріст плода.

У чоловіків, схильних до впливу забрудненого повітря, спостерігається зниження кількості сперматозоїдів.

За даними ВООЗ, щороку народжується понад 20 мільйонів дітей з низькою масою тіла та понад 15 мільйонів народжуються передчасно.

Тим часом згідно з іншим дослідженням, згаданим у звіті, "вплив забруднення повітря" підвищує ризик розвитку деменції та прискорює зниження когнітивних здібностей.

Нещодавні дослідження також засвідчили, що забруднення повітря може перешкоджати зростанню легень у дітей, впливати на їхній кров'яний тиск і впливати на когнітивне та психічне здоров'я.

У звіті також ідеться, що забруднення повітря спричиняє астму.

За оцінками дослідження, проведеного Імперським коледжем Лондона, з 2017 до 2019 року погана якість повітря в Лондоні призвела до більш ніж 1700 госпіталізацій через астму та серйозні захворювання легенів.

Огляд також показав, що вплив забруднення повітря може збільшити ризик інсульту та розвитку серцево-судинних захворювань у більш пізньому віці.