ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Іспанська альпіністка залишає печеру після 500 днів ізоляції (ВІДЕО)

Велика Епоха
Іспанська спортсменка Беатріс Фламіні (у центрі) в супроводі родичів вибирається з печери в Лос Гаучос, недалеко від Мотріля, Іспанія, 14 квітня 2023 року. (Jorge Guerrero/AFP via Getty Images)

МАДРИД — Іспанська альпіністка вийшла в п'ятницю з печери, розташованої на глибині 70 метрів під землею, де вона провела 500 днів в ізоляції від зовнішнього світу.

50-річна Беатріс Фламіні вийшла з печери на півдні Іспанії після того, як група підтримки повідомила їй, що запланований подвиг вдався.

Пізніше іспанська державна інформаційна агенція Efe повідомила, що Фламіні переривала випробування і приблизно в середині терміну покидала печеру на вісім днів через технічну проблему. Efe повідомило, що ці вісім днів вона провела в наметі, ні з ким не спілкувалася, а коли проблему було вирішено, спустилася назад.

Зв'язатися з Фламіні або її командою для отримання коментарів щодо цього інциденту одразу не вдалося. З огляду на те, що між 14 квітня і днем старту проєкту (21 листопада 2021 року) минуло 509 днів, виходить, що вона провела під землею щонайменше 500 днів із перервою у вісім днів.

У коротких коментарях журналістам Фламіні описала досвід ізоляції від світу як "чудовий, неперевершений".

У 1987 році італієць Мауріціо Монтальбіні встановив світовий рекорд, провівши в печері 210 днів.

На пресконференції в п'ятницю Фламіні сказала, що, на її думку, вона все ще живе тим днем, коли спустилася 2021 року, і не має уявлення про те, що сталося у світі відтоді, зокрема й війну в Україні.

Фламіні сказала, що в неї жодного разу не виникло бажання здатися, навіть під час нашестя мух, яке вона назвала джерелом своїх найгірших спогадів.

"Насправді, я не хотіла виходити", — сказала вона.

Вона перепросила за те, що спотикалася, відповідаючи на запитання.

"Я півтора року не розмовляла, тому мені це важко", — пояснила Фламіні.