ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найбільший банк Кіпру розсилає російським клієнтам "листи щастя" про закриття рахунків

Велика Епоха
Банку Кіпру
Банку Кіпру

Лише минулого тижня з'явилася новина про те, що "Emirates NBD", другий за величиною банк в Об'єднаних Арабських Еміратах, почав блокувати інвестиційні рахунки російських клієнтів. З іншого боку, найбільший банк Кіпру почав ще більш ретельно очищати свій портфель.

"Банк Кіпру" почав розсилати повідомлення про закриття рахунків своїм клієнтам з Росії. Деякі російські видання назвали їх "листами щастя".

Іноземні ЗМІ повідомляють, що такі повідомлення отримують податкові резиденти в Росії і ті, хто отримує дохід від бізнесу в Росії, що підпадає під санкції, а також особи, які отримали посвідку на проживання типу F або "золотий паспорт" на Кіпрі. Саме тому вони купували нерухомість на Кіпрі.

Водночас російське видання BMF повідомило, що "Банк Кіпру" розіслав повідомлення про припинення обслуговування росіян на Кіпрі за туристичними візами.

Стверджується, що всі згадані умови однакові - на процедуру закриття рахунку відводиться два місяці.

Представники російського фінансового сектору також визнають, що протилежних тенденцій найближчим часом не очікується, оскільки західні країни наполягають на усуненні можливостей для обходу санкцій щодо Росії, в тому числі погрожуючи вжити заходів проти тих, хто їй допомагає. Кілька днів тому Британія запровадила санкції проти двох громадян Кіпру, які допомагали російським олігархам - Роману Абрамовичу та Алішеру Усманову - приховувати своє існування.

Слід зазначити, що до початку війни Кіпр вважався найбільшою офшорною територією російського капіталу, в якій кошти російського походження становили близько 212 мільярдів доларів США.

Видання "The Moscow Times" також повідомляє, що на кінець 2022 року російські резиденти тримають на банківських рахунках за кордоном до 94,3 мільярда доларів, згідно з даними Центрального банку Росії. Крім того, за останній рік через війну, мобілізацію та міграційну хвилю з Росії не лише виїхало майже 1 мільйон осіб, але й було вивезено близько 63,6 мільярда доларів фінансових активів.