ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Археологи розкопали 500-річну церемоніальну лазню інків (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Археологи в перуанських Андах виявили банний комплекс інків, побудований півтисячоліття тому, який, на їхню думку, міг служити еліті імперії, що розрослася і колись панувала на великих територіях Південної Америки.

Місцеві археологи вважають, що лазня, знайдена поруч із "Будинком інків" в археологічній зоні Уануко Пампа в центральній частині Перу, могла служити релігійним цілям для високопоставлених членів імперії інків, яка 500 років тому простягалася від південного Еквадору до центру Чилі.

Луїс Паредес Санчес, керівник проєкту в Уануко Пампа, сказав, що ця споруда була схожа на "більш ієрархічні, обмежені та священні простори в адміністративних центрах інків, тому що замість утилітарної або гігієнічної функції вони також слугували для релігійних функцій і поклоніння предкам".

Ванна з "тонким різьбленням" має глибину близько двох метрів, з незалежними басейнами і переливами, а також центральний прохід, який відводить воду в дренажний канал, що ділить приміщення на дві невеликі платформи, або "лави" для інків, ідеться в заяві міністерства культури Перу.

Археологічний об'єкт Уануко Пампа є частиною проєкту Qhapaq Nan, складної дорожньої мережі протяжністю 25 000 кілометрів, що зв'язувала Еквадор, Колумбію, Перу, Болівію та Аргентину. У 2014 році ця дорожня система була оголошена об'єктом Всесвітньої спадщини.

У Перу знаходяться сотні археологічних пам'яток по всій країні, включно з цитаделлю Мачу-Пікчу в столиці інків Куско і лініями Наска — масивними візерунками, намальованими в прибережній пустелі Іка понад 1 500 років тому.