ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чат-боти ChatGPT дозволені в Китаї тільки якщо вони надають "соціалістичний" контент (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пресконференція Baidu, на якій був представлений бот ERNIE. (From Twitter)

11 квітня 2023 року Китай опублікував проєкт постанови про чат-боти зі штучним інтелектом типу ChatGPT. ChatGPT недоступний у Китаї, але Alibaba і Baidu пропонують свої власні версії подібних сервісів. Як зазвичай, у Китаї нормативні акти спочатку публікуються у вигляді проєктів, і громадянам пропонується надсилати коментарі. Але це здебільшого пропаганда, і коментарі з критикою ніколи не беруться до уваги, пише BITTER WINTER.

У різних країнах світу ChatGPT став надзвичайно модним. Якщо ви студент коледжу, він може написати за вас есе, і навіть деякі журналісти використовують його для написання статей. Інші зазначають, що ChatGPT та його конкуренти створюють тексти, в яких багато помилок, і можуть створити своїм користувачам проблеми з безпекою. Деякі країни, такі як Італія, тимчасово заборонили ChatGPT, хоча студенти та інші користувачі все ще можуть користуватися ним через VPN.

Потенційна небезпека чат-ботів на кшталт ChatGPT не могла вислизнути від уваги КПК, оскільки існує ризик, що штучний інтелект генеруватиме тексти, які критикують партію. Реакція була швидкою, і Державне управління інтернет-інформації розробило "Заходи з управління послугами генеративного штучного інтелекту (ШІ)".

По суті, ці заходи свідчать, що китайським користувачам платформи штучного інтелекту мають право надавати тільки той вміст, який "має відображати основні цінності соціалізму, не повинен містити підриву державної влади, повалення соціалістичної системи, підбурювання до розколу країни, підриву національної єдності, заохочення тероризму, екстремізму, етнічної ненависті, етнічної дискримінації, насильства, непристойності, порнографії, неправдивої інформації, порушення економічного та громадського порядку". Список довгий, і він означає, що будь-яка критика КПК і пропаганда інакомислення заборонені.

Alibaba запустила свого чат-бота в стилі ChatGPT під назвою Tongyi Qianwen. (From Twitter)

Штучний інтелект не є людиною, але співробітники компаній, що пропонують ці послуги, безумовно, люди. У Китаї прийнято принцип "відповідальності виробника за контент, створений продуктом", навіть якщо у виробництво такого контенту не втручається людина.

На практиці це означає, що в Китаї компанії повинні ділитися з владою своїми алгоритмами, проходити перевірку безпеки й розкривати, які джерела вони використовують та як вони їх використовують. Від них можуть вимагати розкрити імена клієнтів, які користуються їхніми послугами. Вони не повинні дозволяти клієнтам ставити запитання або запитувати тексти, що не відповідають "основним цінностям соціалізму", інтересам держави і КПК.

Схоже, це ще один розділ у боротьбі КПК за контроль над Інтернетом і технологіями, важливість якої постійно підкреслює Сі Цзіньпін. Але ідеологічно-поліційний підхід КПК, як зазвичай, тільки дратує користувачів мережі, особливо молодих, і в підсумку може не спрацювати.

Тим часом якщо ви студент у Китаї, чат-боти Alibaba або Baidu зі штучним інтелектом можуть написати для вас курсову роботу, але це буде робота, що прославляє партію і Сі Цзіньпіна.