ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Влада Китаю поспішає досягти піка епідемії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Працівники швидкої допомоги перевозять пацієнта в лікарняний гарячковий диспансер під час спалаху пандемії COVID-19 у Пекіні 21 грудня 2022 року. (Jade Gao/AFP)

Лідер КНР Сі Цзіньпін уперше згадав про епідемію після раптової відмови від політики "нульової терпимості", а Комісія з охорони здоров'я оголосила про нові послаблення, стимулюючи людей повертатися на роботу після тривалого карантину. Аналітики вважають, що влада Китаю хоче швидко досягти піку епідемії, але ігнорує проблеми, пов'язані з нестачею медичних ресурсів.

Сі закликав активізувати "патріотичний рух за санітарію та гігієну"

Після того, як днями китайська влада повністю відмовилася від своєї політики "нульової терпимості" щодо вірусу COVID-19, епідемія в Китаї вибухнула з новою силою.

26 грудня, напередодні 70-річчя "Патріотичного руху за санітарію і гігієну" генсек компартії Китаю Сі Цзіньпін заявив, що впродовж 70 років під керівництвом партії патріотичний рух за санітарію та гігієну ставить на перше місце здоров'я людей, а також приділяє основну увагу профілактиці та боротьбі з великими епідеміями інфекційних захворювань.

Він так само сказав: "Профілактика і боротьба з новою епідемією коронавірусної інфекції [COVID-19] стикається з новою ситуацією і новими завданнями. Патріотичний рух за санітарію і гігієну має проводитися більш цілеспрямовано".

Це була перша публічна заява Сі на тему епідемії відтоді, як політика партії щодо COVID-19 змінилася на 180 градусів.

Експерт із Китаю Цинь Пен сказав із цього приводу в інтерв'ю газеті Epoch Times: "Згадка Сі Цзіньпіном цього патріотичного руху створює враження, що він діє не зовсім адекватно до епідеміологічної ситуації, що склалася. Він не став розв'язувати проблеми нестачі медичних ресурсів і вакцинації, відхилив пропозиції про допомогу з вакцинами від США і Німеччини та з жарознижувальними ліками від Індії. Деякі люди кажуть, що Сі Цзіньпін крок за кроком йде шляхом Мао Цзедуна, не намагаючись вирішувати поточні проблеми".

Випадки зараження більше не відстежують і не публікують

26 грудня влада КНР повідомила про чергові значні послаблення в політиці профілактики епідемій. Національна комісія з охорони здоров'я оголосила, що початкова назва захворювання "нова коронавірусна пневмонія" буде змінена на "нову коронавірусну інфекцію", а також заявила, що з 8 січня 2023 року буде скасовано заходи профілактики та боротьби з новою коронавірусною інфекцією згідно із "Законом про профілактику та боротьбу з інфекційними захворюваннями"; нову коронавірусну інфекцію більше не буде зараховано до управління карантинними інфекційними захворюваннями згідно із "Законом про державну охорону здоров'я та карантин".

Раніше, 25 грудня, Комітет з охорони здоров'я повідомив, що, починаючи з цього дня, щоденна інформація про епідемію більше не буде публікуватися, а Центр з контролю і профілактики захворювань буде публікувати відповідну інформацію в довідкових і дослідницьких цілях".

Швидко досягти піка захворюваності

26 грудня агентство Reuters повідомило, що метро й основні транспортні артерії Пекіна переповнені людьми й автомобілями. Жителі Пекіна і Шанхая повернулися на роботу, вийшовши з епідемічного ізолятора. У партійних ЗМІ КНР також йшлося про "початок повернення до нормального життя".

На думку аналітика Цинь Пена, Сі Цзіньпін поспішає здійснити прорив за всяку ціну, щоб усі, хто схильний до захворювання, якнайшвидше заразилися, і щоб можна було якомога раніше перейти до відновлення економіки.

Радіо Free Asia з посиланням на інсайдерів повідомило, що натовпи на вулицях збільшуються, і що в Пекіні навіть утворилися "пробки", але за всім цим стоїть величезна кількість померлих.

За словами інсайдера, Китай перебуває під величезним фінансовим тиском, тому вище керівництво хоче якомога швидше досягти піку захворюваності, щоб сформувати імунний бар'єр і почати відновлювати економічне й соціальне життя країни.

Іноземний лікар, який понад 30 років працює в Пекіні, сказав журналісту Reuters, що відділення інтенсивної терапії, відділення невідкладної допомоги та інші відділення в його приватній лікарні в пекінському районі Чаоян повністю заповнені пацієнтами із симптомами пневмонії. Він також сказав, що кілька десятиліть не бачив нічого подібного.

За оцінками британської аналітичної компанії Airfinity, у Китаї від вірусу COVID-19 щодня можуть помирати понад 5 тисяч осіб.

Провідний американський епідеміолог і експерт у галузі суспільної охорони здоров'я китайського походження Ерік Фейгл-Дінг прогнозує, що протягом найближчих трьох місяців вірусом COVID-19 заразяться 60 % населення Китаю, тобто 10 % населення світу, а кількість смертей від цього вірусу може сягнути мільйонів.

За матеріалами Epoch Times 

===

Новини по темі: